Menu

bezpieczeństwo współczesnej firmy. wywiad, szpiegostwo, ochrona tajemnic

Cechy produktu
  • ISBN 9788365068071 
  • Autor Marek Ciecierski Robert Nogacki 
  • Wydawnictwo Studio Emka 
  • Ilość stron 320 
  • Rok wydania 2016 
  • Tematyka biznes i ekonomia 
Opis
Bezpieczeństwo informacyjne biznesu jest teraz kwestią kluczową. Dzieje się tak z prostej przyczyny: informacja stała się strategicznym niematerialnym zasobem przedsiębiorstw. Współczesny biznes preferuje niezwykle szybkie i zarazem odpowiedzialne działania oparte na aktualnej, adekwatnej, terminowej danych, która w rezultacie jest atutem w walce konkurencyjnej, daje szansę, aby zdobyć lepszą pozycję rynkową i pokonać konkurentów.

Ta książka nie jest rozprawą naukową. Nie było zamiarem ani ambicją autorów, aby rynek wydawniczy ujrzał kolejne opracowanie, w którym warstwa teoretyczna dominuje nad praktyczną, bo nie takiego kompendium oczekuje współczesny biznes. Dlatego pisząc, nie silili się oni na trudny wywód, na mentorski, akademicki ton, nie obciążali nadmiarem przypisów. Starali się natomiast zwrócić uwagę czytelnika na zagrożenia wynikające z nie docenienia bezpieczeństwa danych w działalności biznesowej. Ta książka adresowana jest do kadry zarządzającej wszelkich szczebli w przedsiębiorstwach wytwarzających, przechowujących i przetwarzających ważne informacje, których utrata mogłaby wpłynąć na pozycję konkurencyjną. Powinni ją przeczytać liczni już dzisiaj specjaliści w dziedzinie bezpieczeństwa informacyjnego, reprezentujący komórki bezpieczeństwa, wywiadu i kontrwywiadu w przedsiębiorstwach, „wywiadownie" gospodarcze, marki windykacyjne itp. Publikacja ta może być {pomocn|przydatn)a przedsiębiorcy, który planuje rozpocząć działalność gospodarczą lub zamierza wkroczyć na nowe, zaawansowane informacyjnie obszary biznesu. Z grona potencjalnych czytelników nie sposób wykluczyć prawników, którzy na co dzień pracują w przedsiębiorstwach, reprezentując i chroniąc ich interesy. To przemyślana, instruktywna, dobrze napisana książka.

Podtytuł: Wywiad, szpiegostwo, ochrona tajemnic
ISBN: 9788365068071
Kod paskowy: 9788365068071
Autorzy: Ciecierski Marek, Nogacki Robert
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 21384
Liczba stron: 320
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.1
Format: 13.5x21.0cm
Głębokość (mm): 20
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka
Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.