Menu

Blask - Eustachy Rylski (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380322561 
  • Autor Eustachy Rylski 
  • Wydawnictwo Wielka Litera 
  • Ilość stron 376 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Opowieść o władzy, o manipulacji, o małości człowieka w skrajnych okolicznościach, ale też o odradzaniu się, o tęsknocie za tytułowym blaskiem w świecie zdegenerowanym, brudnym, źle urządzonym. Ta opowieść biegnie na tyle daleko od naszej rzeczywistości, by się w nią nie zamieszać, i na tyle blisko, by ani na chwilę nie stracić jej z oczu.

Świat Blasku może być za chwilę naszym światem. A może naszym światem już jest. KRUCHE JEST NASZE ISTNIENIE I głównie BYLE JAKIE. OD TRWOGI DO TRWOGI. Lecz UPŁYWAĆ MOŻE W MROKU lub BLASKU. OBIECUJĘ WAM lśnienie.

Eustachy Rylski – urodził się w 1944 r., prozaik, dramaturg i scenarzysta. Zadebiutował w 1984 roku dyptykiem powieściowym Stankiewicz. Powrót. Autor powieści Człowiek w cieniu, Warunek, Na Grobli, Obok Julii; tomów opowiadań wyłącznie chłód, Wyspa, Szara lotka; esejów Po śniadaniu.

Laureat kilku prestiżowych nagród literackich. Tłumaczony na mnóstwo języków.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.