Menu

Bliżej serca - Maciej Trawnicki (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381192262 
  • Autor Maciej Trawnicki 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 55 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Jurek jest niezwykłym chłopcem. Jego szczególnieść uwarunkowana jest obecnością dodatkowego chromosomu 21 w jego organizmie.

Co to właściwie jest Zespół Downa?

przeważnie jest to odmienność biologiczna człowieka, którego natura wyposażyła w dopełniającą informację genetyczną zawartą w chromosomie 21. To właśnie ona modyfikuje rozwój i kształtuje właściwości eksponujące daną osobę spomiędzy innych.

Historia opowiedziana przez Jurka – najstarszego człowieka z trisomią chromosomu 21 przenosi nas do czasów dzieciństwa. Wspomina piekarnię, znajdującą się na dole kamienicy, w której mieszkał. Przywołuje w pamięci spotkania z zegarmistrzem, ich proste rozmowy i nasłuchiwanie tykających zegarków. Godzinne wizyty u „cioć”, które pomagały dziecku zrozumieć otaczający go świat i ludzi, dziwnie na niego patrzących.

Historia Jurka pokazuje nam, iż miłość, cierpliwość i systematyczna praca potrafią dać chorej osobie sporą dawkę pewności siebie i poczucia własnej wartości.


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.