Menu

Czarnoksiężnik z Krainy Oz - Lyman Frank Baum (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377919361 
  • Autor Lyman Frank Baum 
  • Wydawnictwo Siedmioróg 
  • Ilość stron 246 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Czarnoksiężnik z Krainy Oz jest powieścią przygodową amerykańskiego pisarza Lymana Franka Bauma należącą do ścisłego kanonu literatury dziecięcej. Książka wpisała się do historii literatury światowej jako pierwsza powieść fantasy dla dzieci. Opisuje historię minimalnej Doroty przeniesionej z pieskiem Toto poprzez trąbę powietrzną do magicznej Krainy Oz. Żeby wrócić do rodzinnego Kansas, dziewczynka musi dotrzeć do mieszkającego w Szmaragdowym Grodzie Czarnoksiężnika Oza. Po drodze spotyka barwne postacie, które jak ona szukają pomocy: Stracha na Wróble, któremu brak rozumu, Blaszanego Drwala ubolewającego nad brakiem serca i Lwa cierpiącego z powodu niedostatku odwagi. Kiedy gromadka dotrze do Czarnoksiężnika Oza, okaże się, iż to dopiero początek niespodzianek i przygód.

Czarnoksiężnik z Krainy Oz należy do powieści dla dzieci, które doczekały się największej liczby ekranizacji, równocześnie w postaci filmów fabularnych, jak i animowanych. Książka była także wielokrotnie wystawiana na scenie, pomiędzy innymi na Broadwayu w postaci musicalu.


gratisowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.