Menu

Czarny skorpion

Cechy produktu

  • ISBN 9788379000746 
  • Autor Michał Majewski 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Czarny Skorpion Michała Majewskiego to eklektyczny zbiór, składający się z siedmiu opowiadań, które na pierwszy rzut oka zdają się być zupełnie ze sobą niezwiązane. Może i nie są. Niemniej, ciekawe jest, jak mnóstwo rzeczy tak naprawdę łączy wyprodukowane poprzez Autora postaci. Pisarz w swoich opowieściach snuje subtelnie, jakby mannowskim, zadumanym i uprzejmym piórem refleksje na temat niejednokrotnie nawiązanych, jeszcze za młodu, lecz niesłabnących wraz z upływem czasu, męskich i damsko-męskich więzi, a także stojących za nimi uczuć. Przez fabuły rozważa także kwestie najrozmaitszych poszukiwań dróg do wewnętrznego spokoju, demonstruje świadectwa lojalności i honoru. Opisuje straty, lecz też czasem umożliwia niejednokrotnie nierealne powroty.

Innym razem chociaż, językiem zgoła odmiennym – ostrym i gorzkawym – wprowadza losy ludzi szemranych interesów, buduje obrazy świata niejasnych porachunków, niepowtarzalnych pseudonimów, podejrzanych telefonów i ściętych głów, wplatając jednocześnie w tę nowocześnie westernową mieszankę niespodziane elementy poniekąd nadprzyrodzone.

To proza najróżniejsza, zawierająca w sobie obie strony medalu twórczych zamysłów Majewskiego: tę jasną, łagodną i ciepłą, lecz też i tę ciemną, opisującą nieszczęścia, cierpienia, utratę i śmierć. Stwierdzenie, która z nich przeważa jest już zadaniem dla każdego Czytelnika z osobna.


gratisowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.