Menu

Człowiek istota społeczna. wydanie nowe - elliot aronson, joshua aronson (mobi)

Cechy produktu
  • ISBN 9788301214258 
  • Autor Grażyna Bastek 
  • Wydawnictwo Dom Wydawniczy Pwn 
  • Ilość stron 332 
  • Rok wydania 2020 
Opis

W drugim tomie Rozmów obrazów obrazy połączono są ze sobą za sprawą artystycznych wyzwań i środków wyrazu. Są to nie tylko kwestie koloru, światła i faktury, lecz też perspektywa oraz optyczne i iluzjonistyczne triki.

Zabawy polegające na oszukaniu widza, tak by nie wiedział, gdzie kończy się świat realny, a gdzie rozpoczyna namalowany. Przedstawione są popisy artystycznej wirtuozerii tworzone za pomocą anamorfozy, a także próby namalowania niemożliwego, jak o odwzorowywaniu burzy napisał Pliniusz Starszy.

Kluczem doboru obrazów w pierwszym tomie były tematy, motywy i ich reinterpretacje, w drugim natomiast są to z zasady środki malarskie. To jednak tylko arbitralny klucz, sposób na połączenie ze sobą dzieł powstałych w różnorodnych ośrodkach lub w odległych od siebie epokach.

W istocie bowiem tematu i sposobu jego wykonania nie da się rozdzielić. Emocje widza są budowane zarówno przy pomocy tego, co jest przedstawione, jak i tego, jak to jest zrobione. Skatalogowane w obu tomach eseje są zaproszeniem do samodzielnego patrzenia i gry skojarzeń.

W historii sztuki nie ma jednej właściwej interpretacji poszczególnych dzieł. Jest tyle obrazów, ilu odbiorców. Sztuką należy się cieszyć niezależnie od posiadanej wiedzy. Wystarczy tylko posiadać odwagę.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.