Menu

Czwarta rewolucja przemysłowa - Klaus Schwab (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365068811 
  • Autor Schwab Klaus 
  • Wydawnictwo Studio Emka 
  • Ilość stron 192 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Klaus Schwab, światowej sławy ekonomista, założyciel i prezes Światowego Forum Ekonomicznego, uważa,jednak czwarta rewolucja przemysłowa pod względem skali, zakresu i złożoności jest odmienna od wszelkiego, z czym dotąd mieliśmy do czynienia, to ciągle jeszcze mamy szansę wpływać na jej przebieg.

Ta rewolucja, zdaniem Autora, w sposób znaczący zmieni nasz sposób życia i pracy. Charakterystyczne dla niej świeże technologie, łączące świat fizyczny, cyfrowy i biologiczny, wpłyną na wszystkie dyscypliny nauki i gospodarki, na branże przemysłowe i na rządy, rzucą wręcz wyzwanie samemu pojmowaniu człowieczeństwa.

nienaturalna inteligencja – w postaci superkomputerów, dronów i wirtualnych asystentów aż po druk 3D, sekwencjonowanie DNA, inteligentne termostaty, przenośne czujniki czy mniejsze od ziarnka piasku mikroczipy – już nas otacza.

To jednak dopiero początek coraz pełniejszego wykorzystania nawet nanomateriałów czy drukarek 3D. A już myślimy o 4D i "inteligentnych fabrykach", w których systemy produkcji są koordynowane wirtualnie na skalę światową, czy o wszczepialnych przenośnych telefonach, wyprodukowanych z biosyntetycznych tworzyw.

znamionując kluczowe technologie napędzające tę rewolucję, Schwab wskazuje na najważniejsze konsekwencje, także negatywne, jakie wynikać z tego mogą dla rządów, świata biznesu, społeczeństwa obywatelskiego, a także zwykłych ludzi.

Przekonany, iż stoimy wobec nieporównywalnego z niczym w historii doświadczenia, pokazuje śmiałe propozycje, jak za tymi zmianami nadążać i jak z nich właściwie korzystać, żeby zapewnić sobie i następnym pokoleniom lepszą przyszłość – taką, w której wynalazcy nie będą przekraczali granic etycznych, technologie będą raczej wspierały ludzi, zamiast ich zastępować, a postęp będzie służył społeczeństwu, a nie je niszczył.

Aby to stało się osiągalne, wszyscy muszą tego chcieć, przekonuje Klaus Schwab w swej książce. Intelektualna nośność "Czwartej rewolucji przemysłowej", jej przejrzysty język, logiczna i przejrzysta kombinacja czynią lekturę książki satysfakcjonującą dla wszystkich adresatów – równocześnie dla ekonomistów, technokratów, menedżerów przemysłu, przedstawicieli biznesu, jak i dla nieprofesjonalnych czytelników, których ambicją jest pełniejsze rozumienie współczesnego świata i świadoma w nim obecność.

O autorze: Profesor Klaus Schwab urodził się w 1938 r. W Ravensburgu (Niemcy). Jest założycielem i prezesem Światowego Forum Ekonomicznego, międzynarodowej organizacji na rzecz współpracy publiczno-prywatnej, która jest znana z reguły ze swych dorocznych spotkań odbywających się w Davos.

Forum, utworzone w 1971 r. Jako fundacja non-profit, z siedzibą w Genewie, angażuje najwybitniejszych przywódców politycznych, biznesowych i społecznych w kształtowanie globalnej, regionalnej i przemysłowej agendy.

Jest niezależną, bezstronną i niepowiązaną z żadnymi czynnikami organizacją. Zatrudnia ponad 600 osób w centrali w Genewie, a także biurach w Nowym Jorku, Pekinie i Tokio. W roku 1998 profesor Schwab i jego żona Hilde utworzyli fundację swojego imienia na rzecz społecznej przedsiębiorczości.

Jej celem jest wyszukiwanie, rozpoznawanie i upowszechnianie inicjatyw z zakresu przedsiębiorczości społecznej, które wydatnie przyczyniają się do poprawy jakości życia i które można użyć na skalę globalną.

Fundacja wspiera ponad 350 tego typu przedsiębiorców społecznych z całego świata. Profesor Klaus Schwab otrzymał stopień doktora (summa cum laude) nauk ekonomicznych uniwersytetu we Fryburgu i nauk inżynierskich Szwajcarskiego Federalnego Instytutu technice.

Uzyskał też magisterium z administracji publicznej Kennedy School of Government uniwersytetu harvardzkiego. Został uhonorowany licznymi międzynarodowymi i krajowymi odznaczeniami.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.