Menu

Czwarta rewolucja przemysłowa - Klaus Schwab (EPUB)

Cechy produktu
  • ISBN 9788365068811 
  • Autor Schwab Klaus 
  • Wydawnictwo Studio Emka 
  • Ilość stron 192 
  • Rok wydania 2018 
Opis

"Czwarta rewolucja przemysłowa musi się dokonać przeważnie w naszych głowach".Marek Metrycki, Partner Zarządzający Deloitte Polska Maszyna parowa, żarówka, komputer – symbole trzech rewolucji przemysłowych.

Co okaże się symbolem czwartej? Z wielkim prawdopodobieństwem można powiedzieć, iż będzie to sztuczna inteligencja.Klaus Schwab, światowej sławy ekonomista, założyciel i prezes Światowego Forum Ekonomicznego z siedzibą w Genewie, uważa, iż mamy szansę wpływać na zarys czwartej rewolucji przemysłowej, która w sposób stanowczy zmieni nasz sposób życia i pracy.W swej książce „The Fourth Industrial Revolution” stwierdza, iż czwarta rewolucja przemysłowa już się rozpoczęła i że nie należy jej przegapić.

To, co wydawało nam się przyszłością, jest już teraźniejszością.Rewolucja 4.0, zdaniem autora tej książki, jest pod względem skali, zakresu i złożoności odmienna od wszystkiego, z czym dotąd mieliśmy do czynienia.

standardowe dla niej świeże technologie, łączące świat fizyczny, cyfrowy i biologiczny, wpływają na wszystkie dyscypliny nauki i gospodarki, na przemysł i na rządy, rzucają wręcz wyzwanie samemu pojmowaniu człowieczeństwa.Nośniki sztucznej inteligencji – w postaci superkomputerów, dronów i wirtualnych asystentów, aż po druk 3D, sekwencjonowanie DNA, inteligentne termostaty, przenośne czujniki czy mikroczipy mniejsze od ziarnka piasku – już nas otaczają.

To jednak dopiero początek: na etapie przygotowań są nanomateriały dwieście razy mocniejsze niż stal i milion razy cieńsze od ludzkiego włosa oraz pierwszy przeszczep wątroby uzyskanej z drukarki 3D. Myślimy już także o „inteligentnych fabrykach”, w których systemy produkcji są koordynowane wirtualnie na skalę światową.Schwab, znamionując kluczowe technologie napędzające tę rewolucję, wskazuje na najważniejsze konsekwencje, jakie będą one mieć dla rządów, świata biznesu, społeczeństwa obywatelskiego oraz zwykłych ludzi.

Gra toczy się o to, żeby postęp nie niszczył społeczeństwa, ale mu służył. Aby wynalazcy nie przekraczali granic moralnych i etycznych. I by wszyscy mieli możliwość przyczyniać się do tworzenia struktur takiemu nowoczesni sprzyjających.Na tegorocznej, kolejnej już konferencji w Davos, która zgromadziła jak zawsze czołowe postacie ze świata polityki i gospodarki, prezydentów państw (wziął w niej udział m.in.

Donald Trump), premierów, szefów pokaźnych korporacji, wybitnych naukowców i publicystów ekonomicznych, a której spiritus mores jest właśnie profesor Schwab, dyskutowano i prognozowano jak to po tej 4 rewolucji będzie wyglądał nasz glob i jak to z nami, obywatelami świata dalej będzie.Wydawnictwo Studio EMKA i marka Deloitte, koedytor polskiej edycji „Czwartej rewolucji przemysłowej” postanowili uprzystępnić i spopularyzować cenne treści z wyjątkowo widocznej, ważnej książki, której nie powinno się przegapić.

Kolejnego już tytułu wspólnie przygotowanego i podanego do druku.O autorze:Profesor Klaus Schwab urodził się w 1938 r. W Ravensburgu (Niemcy). Jest założycielem i prezesem Światowego Forum Ekonomicznego, międzynarodowej organizacji na rzecz współpracy publiczno-prywatnej, znanej przed wszystkim ze swoich dorocznych spotkań odbywających się w Davos.

Forum, utworzone w 1971 r. Jako fundacja non-profit, angażuje najwybitniejszych przywódców politycznych, biznesowych i społecznych w kształtowanie globalnej, regionalnej i przemysłowej agendy. Jest niezależną, bezstronną i niepowiązaną z żadnymi czynnikami organizacją.

Zatrudnia ponad 600 osób w centrali w Genewie oraz biurach w Nowym Jorku, Beijingu i Tokio.Profesor Klaus Schwab, z wykształcenia inżynier i ekonomista, ma doktoraty w dziedzinie ekonomii (summa cum laude) z Uniwersytetu we Fryburgu, w dziedzinie inżynierii ze Szwajcarskiego Federalnego Instytutu technologii, oraz tytuł Master of Public Administration z Kennedy School of Government przy Uniwersytecie Harvarda.

W 1972 roku został jednym z najmłodszych profesorów Uniwersytetu Genewskiego. Otrzymał sporo odznaczeń międzynarodowych i krajowych. Mieszka w Genewie. Ma syna i córkę. Tytuł Czwarta rewolucja przemysłowa Autor Klaus Schwab Tłumacz Anna Dorota Kamińska Wydawnictwo Studio Emka EAN 9788365068811 ISBN 9788365068811 Kategoria Biznes,ekonomia,marketing\Ekonomia liczba stron 216 Format 14.5x21.5x1.8 cm Rok wydania 2018 Oprawa Twarda Wydanie 1 Waga 0.38 kg

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.