Menu

Deja vu - ebook

Opis


„Dejà vu" Jacka Jakubowskiego to zbiór opowiadań science-fiction. Demonstruje pięć odrębnych przygód, lecz wszystkie są połączone parą głównych bohaterów i wszystkie rozpoczynają się w księżycowej bazie Copernicus. Każda historia jest pasjonującym epizodem dwójki przedstawicieli Agencji Wywiadu Thala i Cayi w przestrzeni galaktyki Mlecznej Drogi.

Ludzkość opanowała już swoją rodzimą galaktykę – Mleczną Drogę i planuje dalsze podboje wszechświata, mimo pojawiających się wciąż nowych problemów. Agencja Wywiadu dysponuje kilkoma okrętami, które mają progresywny napęd tachionowy i dzięki czemu mogą poruszać się szybciej niż światło. To daje im przewagę nad ich przeciwnikami. Thal i Cayia błyskawicznie mogą przemieszczać się swoim pantoplanem Kojotem z miejsca na miejsce w całej galaktyce. Sprawy, którymi zajmują się agenci wymagają prawidłowej formy fizycznej, sprytu, inteligencji i umiejętności prędkiego podejmowania decyzji. Jako funkcjonariusze Agencji Wywiadu z pionu operacyjnego muszą bezpośrednio stawiać czoła przeróżnym niebezpieczeństwom, stykając się niejednokrotnie z przeróżnymi formami życia we wszechświecie, który nie został jeszcze bez reszty opanowany przez ludzi. W przestrzeni napotykają inne formy życia niżeli homo sapiens, galaktyka bowiem okazała się wypełniona przeróżnymi cywilizacjami, jednak funkcjonującymi na niższym stopniu rozwoju. Agencja Wywiadu, jest jedną z wielu służb, która obserwuje porządku w przestrzeni.
Opowiadania są nad wyraz wciągające, przynoszą sporo emocji oraz intelektualnych zagadek czytelnikom, dlatego że śledztwa i działania operacyjne „w terenie", a raczej na rozmaitych ciałach niebieskich przypominają zagadki kryminalne z tradycyjnego kryminału.

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.