Menu

Dzieci kapitana Granta - Juliusz Verne (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377919187 
  • Autor Juliusz Verne 
  • Wydawnictwo Siedmioróg 
  • Ilość stron 1109 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Powieść przygodowa Dzieci kapitana Granta należy do najpopularniejszych utworów znanego francuskiego pisarza Juliusza Verne’a, a zarazem do światowego kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Opisuje losy zamorskiej wyprawy zorganizowanej poprzez dzieci kapitana Granta, Roberta i Mary, w poszukiwaniu ojca, którego okręt zaginął wraz z całą załogą. W wyprawie towarzyszy im charyzmatyczny naukowiec, doktor Jakub Paganel. Podróżnicy przemierzają oceany i lądy, przeżywają liczne przygody, spotykają barwne i fascynujące postacie, padają ofiarą groźnych bandytów, zmagają się z dzikimi tubylcami z odległych krain. Tropiąc poszlaki, docierają do wybrzeży Patagonii, przemierzają Amerykę Południową, płyną do Australii, podróżują po Oceanii. Pasjonująca odyseja znajdzie nieprzewidziany finał na bezludnej wyspie na Pacyfiku.

Powieść Dzieci kapitana Granta stanowi pierwszą część tak zwanej obfitej trylogii Vernowskiej, na którą składają się także Dwadzieścia tysięcy mil podwodnej żeglugi i zagadkowa wyspa.

Lektura dla klasy VI


gratisowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.