Menu

Fast text. jak pisać krótkie teksty w.2 - joanna wrycza-bekier

Cechy produktu

  • ISBN 9788328369528 
  • Autor Joanna Wrycza-Bekier 
  • Wydawnictwo Onepress 
  • Ilość stron 240 
  • Rok wydania 2020 

Opis

niedługo, zwięźle i (przeważnie) na temat Zagłębiwszy się w otchłań internetu, można żeby dojść do wniosku, że sztuka pisania powoli zanika. Coraz więcej obrazów, coraz mniej słów, a te, które się tam znajdują...

cóż, niekoniecznie są pisane pięknie, do rytmu i zgodnie z regułami gramatyki. Obraz jest ważny, bo przemawia bezpośrednio do ludzkiego mózgu, nawet bez zastosowania wyobraźni. Jednak to tekst, poprawnie skonstruowany, nadal pozostaje królem przekazu.

Oczywiście tylko pod warunkiem, iż jest korzystnie przemyślany, optymalnie zbudowany i... Niedługi. Dzisiejszy odbiorca mediów (zwłaszcza społecznościowych) nie jest gotowy na przyswajanie dłuższych treści.

Za to wyśmienite hasło reklamowe, interesujący tytuł artykułu, celną ripostę w dyskusji na czacie ochoczo przyjmie. Przyjmie, zapamięta i przekaże dalej. Od czasu pierwszego wydania tej książki urządzenia mobilne jeszcze bardziej się upowszechniły.

Na niewielkich ekranach sprawdzą się mikrotreści, czyli krótkie teksty zilustrowane obrazkiem czy video. Nie wymagają dłuższej koncentracji i są zrozumiałe w oderwaniu od kontekstu. Gdy rozmiary ekranu maleją, a wymogi czytelnika rosną, liczy się każde słowo.

Zapnij pasy i ruszamy w podróż drogą szybkiego ruchu! O autorze Joanna Wrycza-Bekier? doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, absolwentka filologii polskiej i filologii germańskiej Uniwersytetu Gdańskiego, autorka dwóch książek: Galaktyka języka Internetu (Novae Res, 2008) i Webwriting.

fachowe tworzenie tekstów dla Internetu (Helion-Onepress, 2010) oraz licznych artykułów naukowych, poświęconych zagadnieniom internetowego słowa pisanego. Książka Webwriting. Mistrzowskie tworzenie tekstów dla Internetu uzyskała status bestsellera.

Prowadzi bloga www.poradnikpisania.pl

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.