Menu

Fizyka z komputerem dla gimnazjum - ebook

Opis

Opanuj tajniki fizyki, korzystając z możliwości, jakie proponuje Ci komputer
  • Rozwiąż zadania przy pomocy Excela
  • Przeprowadź symulacje komputerowe i doświadczenia
  • Poznaj fizykę na użytecznych przykładach

Komputer w fizyce można użyć do zróżnicowanych zadań. Może on zastąpić kartkę papieru i długopis oraz służyć jako narzędzie do rozwiązywania zadań. Może jeszcze ułatwić zrozumienie zagadnień teoretycznych -- dzięki możliwości przedstawienia zależności pomiędzy wielkościami fizycznymi na przykładach zaczerpniętych z otaczającego nas świata. Nauka fizyki z komputerem polega na tworzeniu, analizowaniu i interpretowaniu wykresów i wydobywaniu wniosków i tworzeniu na ich podstawie nowych informacji.

"Fizyka z komputerem dla gimnazjum" to książka, dzięki której poznasz nowy, aktywny sposób poznawania świata fizyki. Nauczysz się wykorzystywać arkusz kalkulacyjny Excel do rozwiązywania zadań i przygotowywania wykresów. Dowiesz się, w jaki sposób przy pomocy komputera analizować zjawiska fizyczne i przeprowadzać ich symulacje. Przekonasz się, jak wzory i definicje wiążą się z tym, co Cię otacza. Każdy przykład jest przedstawiony w postaci sekwencji czynności, które należy wykonać, co bardzo ułatwi Ci ich zrozumienie.

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.