Menu

Godzina pąsowej róży

Cechy produktu

  • ISBN 9788377918562 
  • Autor Maria Kruger 
  • Wydawnictwo Siedmioróg 
  • Ilość stron 396 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Słodkie minimalne zwierzątka są kolekcją książeczek dla najmłodszych sympatyków dobrej literatury i spektakularnych ilustracji. Każda książeczka jest bajkową opowieścią o innym zwierzątku: Nineczce Biedroneczce, Kamilku Motylku, Juleczce Mróweczce, Maruszce Muszce, Jadwisi Żółwisi, Leszku Weszku, Lucynce Świetlince, dobrółce Pszczółce, Felku Trzmielku i Toniku Pasikoniku. Charyzmatyczni bohaterowie opowieści zamieszkują te same ogrodowe strony i idealnie się znają. Każda opowieść charakteryzuje się niebanalną, nieraz wzruszającą fabułą i głębokim moralnym przesłaniem. Książeczki są bogato ilustrowane niepowtarzalnymi, pełnymi wdzięku obrazkami.
linia Słodkie niewiele znaczące zwierzątka powstała we Francji (tytuł oryginału Drôles de petites betes). Jest wydawana od 1994 roku poprzez znanego wydawcę Gallimarda, który opublikował do dnia dzisiejszego sześćdziesiąt tytułów.. Seria jest tłumaczona na niemało języków. Zarówno we Francji, jak i w Anglii, Stanach Zjednoczonych i w wielu innych krajach bije rekordy sprzedawalności. Ogromny sukces Słodkich minimalnych zwierzątek nakłonił wydawcę francuskiego do stworzenia całej gamy produktów towarzyszących. We Francji, w Ameryce i wielu innych krajach istnieją dziesiątki książeczek aktywizujących, gier planszowych, gier komputerowych, zabawek, a choćby talerzy i ubrań z bohaterami opowieści. Istnieją także telewizyjne filmy animowane, kręcona jest także wysokonakładowa produkcja kinowa, która będzie miała premierę we Francji 16 grudnia bieżącego roku.
Autorem książeczek o minimalnych zwierzątkach jest wybitny francuski pisarz, poeta i ilustrator książek dziecięcych Antoon Krings. Książeczki są tłumaczone na język polski przez Tamarę Michałowską, autorkę wielu modnych książek dla dzieci, między innymi Bajek rozśmieszajek, spektakularnych bajek dla kochanych dzieci czy Skarbnicy polskich bajek, baśni i legend.
Tonik Pasikonik stracił radości życia. Jego śpiew i melodie nie porywają już tłumów jak dawniej. Coraz częściej wędrowny artysta odbija się od zamkniętych drzwi. Pewnego dnia Tonik spotyka na swojej drodze małą pszczółeczkę, która zgubiła drogę do ula. Razem wędrują przez łąki, aby dotrzeć do chatki prawidłowółki Pszczółki i… odnaleźć szczęście.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.