Menu

Gospodarka żywnościowa o obszary wiejskie w Polsce i na świecie wobec współczesnych wyzwań ekonoiczno-spolecznych - Aleksander Grzelak, Wawrzyniec Czubak

Cechy produktu

  • ISBN 9788365744005 
  • Wydawnictwo Kujawsko-Pomorska Wyższa Szkoła w Bydgoszczy 
  • Ilość stron 165 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Problematykę związaną z gospodarką żywnościową i obszarami wiejskimi stawia się obecnie w Polsce w ważnym miejscu zainteresowań ekonomiczno społecznych, politycznych a zwłaszcza badawczych. Chodzi tu już nie tyle o samo rolnictwo i jego kontekst krajowy, jak i globalny, ale kwestie bezpieczeństwa żywnościowego, czy tendencje w zakresie popytu konsumpcyjnego. Objęcie rolnictwa Wspólną Polityką Rolną Unii Europejskiej stanowiło punkt zwrotny w zakresie dopasowań rynkowych tego sektora. Funkcjonowanie tego sektora zależne jest w dużej mierze od uwarunkowań egzogenicznych, wpływających na określone procesy adaptacyjne. Implikuje to trudności w ocenie naukowej tych zjawisk i wymaga podejścia interdyscyplinarnego i holistycznego traktowania poruszanych zagadnień. Wciąż istnieją i pojawiają się świeże wyzwania w zakresie kształtu dalszych zmian WPR UE i jego skutków dla funkcjonowania sektora rolnego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.