Menu

Historia przyszłości. oculus, facebook i rewolucja wirtualnej rzeczywistości - blake j. harris

Cechy produktu

  • ISBN 9788328366893 
  • Autor Blake J Harris 
  • Wydawnictwo Helion 
  • Ilość stron 504 
  • Rok wydania 2020 

Opis

niemało firm, które później stały się najpoważniejszymi graczami Doliny Krzemowej, rodziło się w garażach. Historia Oculusa łamie ten schemat - jej założyciel, Palmer Luckey, pragmatyczny ekscentryk, inżynier samouk i wizjoner, stworzył swój start-up w zdezelowanej, sześciometrowej przyczepie kempingowej.

Młody człowiek chciał sprawić, aby wirtualna rzeczywistość wreszcie zaistniała. Miała pozwolić każdemu, kto chciał, dotknąć Świętego Graala współczesnej technologii - przenieść się do wygenerowanego przez komputer świata, gdzie wszystko jest osiągalne, i wykorzystać go do zabawy, zdobywania wiedzy i komunikacji.wyprodukowane w Oculusie gogle olśniły marka Zuckerberga do tego stopnia, że Facebook wykupił start-up za niewiarygodną kwotę trzech miliardów dolarów.

Wydawać żeby się mogło, iż to happy end fantastycznej opowieści o młodych wizjonerach, z żelazną wynikiem dążących do spełnienia marzeń o wirtualnej rzeczywistości. Okazało się jednak, że najciekawsza historia dopiero się zacznie.

Sklecony niegdyś naprędce start-up, wspierany poprzez charyzmatycznego, seryjnego przedsiębiorcę, spektakularnego rosyjskiego programistę i dużo innych kolorowych postaci, zaczyna rewolucję związaną z wirtualnym światem.

Z czasem przeradza się ona w niesamowitą podróż - obfitującą w niezliczone zwroty akcji, wygrane bitwy, bolesne porażki, przełomy i intrygi.Tę książkę można czytać jak pasjonującą powieść o amerykańskim śnie.

Może też być potraktowana jako opowieść o biznesie, jakim stały się gry komputerowe. Ukazuje niesamowite zdarzenia i opowiada o nich w unikatowy sposób: autor dołożył wszystkich starań, by trzymać się faktów.

dzięki temu ta książka jest jeszcze bardziej niezwykła - zawarta w niej historia jest prawdziwa!Thriller. Niesamowita historia. Emocje. Intrygi. Fakty!

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.