Menu

Integracja pozioma na rynku owoców i warzyw na przykładzie województwa kujawsko-pomorskiego

Cechy produktu

  • ISBN 9788365744050 
  • Autor Anna Matuszczak;Maryla Bieniek-Majka 
  • Wydawnictwo Kujawsko-Pomorska Wyższa Szkoła w Bydgoszczy 
  • Ilość stron 220 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Integracja pozioma na rynku owoców i warzyw polega na łączeniu się producentów odznaczających się podobnym profilem działalności, dzięki temu mogą oni wydajniej wykorzystywać swoje zasoby uzyskując efekt synergii i korzyści skali.

Pierwsza dekada po akcesji Polski do Unii Europejskiej to okres wyjątkowo aktywnego tworzenia i rozwoju grup i organizacji producentów owoców i warzyw. W Polsce do 31 marca 2015 roku zarejestrowanych było ich 310.

"Praca porusza aktualną i ważną z punktu widzenia gospodarczego i społecznego problematykę grup/organizacji producentów owoców i warzyw. Jej walory poznawcze i utylitarne sprawiają, że z jednej strony stanowi ona wkład do budowania teoretycznych podstaw przedsiębiorczości zespołowej branży ogrodniczej, z drugiej zaś wyniki te mogą być zastosowane w działalności praktycznej przez producentów działających na rynku owoców i warzyw, a także najróżniejsze instytucje i organizacje społeczno-zawodowe wspomagające rozwój działań zespołowych w rolnictwie.

dobre funkcjonowanie tych podmiotów może w znacznym stopniu ukierunkować i stymulować rozwój przedsiębiorczości zespołowej w obszarach wiejskich".

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.