Menu

Jacek Kaczmarski w świecie tekstów - ebook

Opis

Długo oczekiwana, bestsellerowa pozycja pod tytułem Jacek Kaczmarski w świecie tekstów jest wreszcie dostępna dla wszystkich czytelników w Polsce. Do tej pory książkę można było nabyć już tylko na rynku antykwarycznym.
Jacek Kaczmarski już na początku artystycznej drogi znalazł podatny grunt dla swoich ideowych wyborów w politycznym fermencie przełomu lat 70. I 80. Jako autor Murów czy Obławy już w szczególnie młodym wieku został obwołany bardem opozycji. Fakt, iż wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku zastało go za granicą, przyczynił się do podjęcia decyzji o pozostaniu na emigracji. Powstałe wówczas utwory, bezsprzecznie przewyższające poziomem artystycznym dokonania innych twórców czasu stanu wojennego, rozpowszechniane w kraju w formie drugoobiegowych wydawnictw, utrwaliły mit poety jako barda pokolenia.
Piosenki Jacka Kaczmarskiego stanowią genialne połączenie słów i muzyki. Pozwalają w nowym świetle ukazać dawne teksty literackie, dzieła malarskie, czy wydarzenia z historii Polski i Europy. Krzysztof Gajda interpretuje i opisuje ten dorobek na niemało sposobów, pokazując rozmaite drogi docierania do sensów. To lektura obowiązkowa dla wszelkich, których bliska jest piosenka literacka, poetycka, w której liczy się prawidłowo napisany tekst.

Zapraszamy w literacką podróż po twórczości Jacka Kaczmarskiego.

Wielkim walorem tej pracy jest zestawienie piosenek Jacka Kaczmarskiego, które ukazały się na wszystkich przystępnych wydawnictwach. Przy każdym tekście jest także data jego powstania. Kolejny atut to zapis dwóch rozmów z Jackiem Kaczmarskim - obie z 2001r.
Dla wiernych fanów i miłośników twórczości Jacka Kaczmarskiego to wyjątkowo ważna i cenna książka.

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.