Menu

Kosmiczne Uniwersalium. Geneza i ewolucja cyklicznego dualnego Wszechświata - Henryk Hampel

Cechy produktu

  • ISBN 9788378593379 
  • Autor Henryk Hampel 
  • Wydawnictwo E-bookowo 
  • Ilość stron 537 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Kosmologia w kilku ostatnich dziesięcioleciach coraz bardziej bazowała na matematycznych modelach, często pomijając nawet logikę praw fizycznych. Przy tym opierano się, raz po raz, na spekulatywnych konstruktach, takich jak ciemna materia czy też ciemna energia, żeby obserwacje pogodzić z istniejącymi teoriami.

W książce przedstawiono alternatywny rodzaj Wszechświata, w którym ciem­ne części Uniwersum, mające stanowić aż 95 % jego masy, nie istnieją, a przypisywane im role odgrywają realne, czysto fizyczne, w tym i grawitacyjne bezmasowe, zjawiska.

W proponowanym modelu wielki wybuch, kosmiczna inflacja i rotujące czarne dziury, będące filarami dotychczasowej teorii o genezy i ewolucji Wszechświata, nie występują, gdyż ich koncepcje są zbyt wykwintne, aby uznać je za fizyczne.

wyraźną część pracy stanowi opis budowy i funkcjonowania ‘czarnych dziur’, które, nie będąc dotąd naukowo rozpoznane, faktycznie stanowią obok zwartych astronomicznych białych karłów, neutronowych gwiazd i pulsarów, także astronomiczne kwantowe gwiazdy. Zawierają one w swoich centrach, nie jakąś niezdefiniowaną ‘osobliwość’, lecz nieskończenie gęstą zwartą gwiazdę kwantową.

Monografia wyjaśnia cykl emisji rozbłysków gamma, tworzenia się dżetów plazmy i powstawania bezmasowych grawitacyjnych halos.

Omówiono w niej funkcjonowanie kwazarów, rozwój olbrzymich gwiazd, a także procesy formowania galaktyk i ich gromad, odmiennie jednak od istniejących modnych hipotez. Przedstawiono pochodzenie galaktycznych dużych ścian, a także łączących je łańcuchów i łańcuszków galaktyk, tudzież filamentowych struktur.

Praca posiada teorię dualnego, cyklicznego Wszechświata, o odmiennych, aczkolwiek ewolucyjnie, sukcesywnie i periodycznie zmieniających się mate­rialnej i kwantowej naturach. Świat ten zanikając, stopniowo przekazuje wszystkie domeny swemu generacyjnemu młodemu następcy. W monografii zaprezentowano także, nieznanego kosmologii, rzeczywistego ‘syjamskiego brata’ naszego Uniwersum.
Henryk Hampel

Autor jest doktorem nauk technicznych, który pracując teoretycznie i rzeczowo m.in. Nad naddźwiękową, wysokociśnieniową obróbką metali zdefiniował istotę tego hydrodynamicznego i określił warunki powstawania w nim dżetów.

Jako kierownik Zakładu Naukowego Elektrowni Jądrowych w ITC w Łodzi był zaangażowany przy technicznym przygotowaniu ich budowy. Na dodatek prowadził prace dotyczące konstrukcji modułowych wysokotemperaturowych reaktorów grafitowych w Interatomie w Niemczech.

Działając zaś praktycznie w zakresie rozwoju nowych technik posiadł swoiste doświadczenie w różnorodnych dziedzinach fizyki, którą uprzednio nauczał już kilka lat. Projektował, budował, a także eksploatował rozmaite eksplozyjne próżniowe kamery, w których były detonowane szerokie ilości, bo choćby kilkaset kg technicznych tworzyw wybuchowych, a ponadto systemy technologiczne, umożliwiające utylizację i neutralizację powstałych odpadów. Instalacje wybuchowe służyły do łączenia i platerowania rozmaitych metali, do unieszkodliwiania eksplodujących oraz niszczenia konwencjonalnej i chemicznej. Amunicji.

W nawiązaniu do swoich młodzieńczych przekonań, postanowiłem zostać astronomem, po przeczytaniu książek o badaniach kosmosu, o teleskopie Edwina Hubble’a w Mount-Wilson-Obserwatorium, dopiero przed kilku laty, z wielkim opóźnieniem, bazując na wynikach najnowszych badań Uniwersum, opracował realny, fizyczny wariant generacyjnego, dualnego Wszechświata. Wynik tej pracy zawiera niniejsza monografia.

Spis treści
1. Wprowadzenie 15
2. Kosmiczne Uniwersalium 23
3. Tajemnicza geneza Wszechświata 32
4. Perspektywy Uniwersum 46
5. Perturbacje kosmologii 137
6. Przeobrażenia wszechświatów 168
7. Unifikacja zwartych gwiazd 197
8. Mityczni antenaci Uniwersum 227
9. Gwiazdy kwantowe 247
10. Integracja k-hipergwiazd i erupcja zwartych k-gwiazd 292
11. Metamorfoza gromad k-gwiazd 312
12. Oryginalna ekspansja Młodego Świata 353
13. Kwazary i ich swoistości 375
14. Rozwój gwiazd olbrzymów 398
15. Formowanie się galaktyk i ich gromad 437
16. Ewolucyjna transformacja Uniwersum 477
17. Epilog 511

Spis tabeli
tabela 1 346
tablica 2 352
tabelka 3 397


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.