Menu

Majorka w niebieskich migdałach

Cechy produktu

  • ISBN 9788380321847 
  • Autor Anna Klara Majewska 
  • Wydawnictwo Wielka Litera 
  • Ilość stron 320 
  • Rok wydania 2017 

Opis

POD SŁOŃCEM MAJORKI MIŁOŚĆ I ZEMSTA SĄ tak samo GORĄCE. KONTYNUACJA BESTSELLEROWYCH POWIEŚCI. Magda nareszcie prowadzi ustabilizowane życie w Warszawie; syn Michaś dorasta, życie rodzinne toczy się własnym rytmem, a odnowiony dom na Majorce jest spełnieniem jej marzeń.

Jednak po pięciu latach małżeństwo z Markiem utknęło w martwym punkcie - zdominowane przez rozpieszczoną córeczkę i nadwyrężone obecnością seksownej opiekunki, Oksany. Na domiar złego w matce Magdy, emerytowanej doktor weterynarii Krystynie Dziubak-Kalińskiej, obudził się demon literacki.

Pod pseudonimem publikuje ostre erotyczne powieści, których bohaterowie przypominają Magdzie... Oksanę i producent. Czyżby pod jej nosem kwitł romans męża z nianią? Dowody zdrady same wpadają jej w ręce. Magda ucieka, żeby znaleźć ukojenie na Majorce, gdzie kwitną migdały, a zemsta ma słodki smak pomarańczy.

Fragment: Monogamia, takie ładne słowo, jak imię bizantyjskiej księżniczki, i takie nieprawdziwe... Absolutnie monogamiczna czułam się wyłącznie wobec Majorki. Pałałam do niej miłością szczerą, trwałą, gorącą i mimo upływu czasu wciąż świeżą, jak jednodniowy sok z marchwi.

Tu, na Majorce, patrzyłam na świat przez różowe okulary, marząc o niebieskich migdałach. Za każdym razem, każdego dnia, dwadzieścia cztery godziny na dobę, nie tylko w lutym, gdy kwitły migdałowe drzewa, zamieniając doliny interioru w pastelowe dywany we wszystkich odcieniach bieli, różu aż do pinku Julci walizeczki.

dzisiaj ta różowa walizeczka, razem z dwiema moimi, szlachetnie stalowymi walizami, wylądowała na wózku, który pchałam z lotniska na parking. Na górze, jak na tronie, siedziała Julka, bo po co chodzić, skoro można jechać.

- Jestem absolutną monogamistką! - wykrzyknęłam radośnie w słodkie powietrze. - Czym? - spytała moja córka. - Czymś, co pomiędzy ludźmi nie istnieje! - Roześmiałam się, nie tłumacząc jej nic, bo sama, gdy dorośnie, zadurzy się, zakocha, a potem odkocha i znów zadurzy, więc wtedy to wszystko zrozumie.

ANNA KLARA MAJEWSKA Pisarka, dziennikarka, felietonistka. Autorka książek: Jak należycie wyjść za mąż po czterdziestce, Sekretów napisanych razem z Hanną Bakułą i Anną Ibisz, i Melanżerii. Majorka w niebieskich migdałach zamyka jej bestsellerową trylogię, w której skład wchodzą Rok na Majorce i Powrót na Majorkę.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.