Menu

Małe kobietki - Louisa May Alcott (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377919385 
  • Autor Louisa May Alcott 
  • Wydawnictwo Siedmioróg 
  • Ilość stron 482 
  • Rok wydania 2018 

Opis

znikome kobietki są powieścią dla dziewcząt amerykańskiej pisarki Louisy May Alcott, jednej z pionierek literatury żeńskiej. Powieść należy do światowego kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Jej bohaterkami są cztery siostry March: rozsądna siedemnastolatka Meg, odważna szesnastolatka Jo, opiekuńcza i wrażliwa jedenastolatka Beth i obdażona silnym charakterem, dumna sześciolatka Amy.

Akcja powieści rozgrywa się w czasach Wojny Secesyjnej w mieście Concorde w stanie Massachusetts w Stanach Zjednoczonych. Pod nieobecność ojca Pascala, pastora zmobilizowanego jako kapelan w Armii Federalnej, siostry pozostają w domu z matką i wierną służącą Hanną.

Rodzina March była niegdyś bogata, jednak została zrujnowana, kiedy ojciec dziewcząt podjął próbę ratowania bankrutującej marki swego przyjaciela. Pomimo rutynowych trosk i trudności życia w czasach wojny, dorastające dziewczęta potrafią radować się i pomagać bardziej poszkodowanym niż one same.drobne kobietki należą do najpoczytniejszych powieści w dziejach literatury.

Książka miała ogromny wpływ na rozwój literatury damskiej w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Była także przedmiotem wielu inscenizacji filmowych, teatralnych i operowych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.