Menu

Manufaktura snów - ebook

Opis

Tomik wierszy, w którym autor dzieli się z czytelnikami swoją wizją świata. Bez dwóch zdań nie jest to świat cukierkowy. Nie odszukamy w nim sielanki, ani romantycznych miłosnych uniesień. Autor nazywa się post-turpistą i neo-turpistą. Wiersze Adama Kadmona mówią o czymś zwyczajnym, niepięknym, epatują naturalizmem, czasem wręcz przesadzonym krytycyzmem w stosunku do rzeczywistości. Pokazują codzienność, ból, szarość, mówią o upadku moralności, deptaniu zasad, ukazują obłudę, pustkę, niwecz pamięci historii.

To wiersze prawdziwe, dotykające nieprzystępnych tematów, bez przyoblekania w spektakularne metafory, wolne od narzucania płaszczyka przyjemnej w odbiorze ugłaskanej formy i treści. Utwory, które wymuszają na czytelniku zatrzymanie się na chwilę, aby zagłębić się w ciąg liter, który na pierwszy rzut oka zlewa się w jedną plamę, żeby po chwili wwiercić się w umysł i powoli ustawiać w optymalnej kolejności, odkrywając swoje znaczenie krok po kroku.

Wiersze wymagające kontemplacji, zadumy i analizy, aby dotrzeć do ich znaczenia.

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.