Menu

Mobbing zagrożenie życia zawodowego dla pracowników

Cechy produktu

  • ISBN 9788389914316 
  • Autor Aneta Kokot 
  • Wydawnictwo Kujawsko-Pomorska Wyższa Szkoła w Bydgoszczy 
  • Ilość stron 122 
  • Rok wydania 2011 

Opis

(...) Publikacja opracowana poprzez Panią Anetę Kokot zasługuje na pełne poparcie, tym bardziej, iż zjawisko mobbingu pomimo coraz pokaźniejszej w tym względzie świadomości społecznej, wcale nie słabnie. Istnieje ciągle znaczna potrzeba uświadamiania tego mechanizmu jego przyczyn, przejawów i możliwości przebiegów.

Wartość podjętej w książce refleksji, jest w dodatku tym większa i cenniejsza, iż wypowiadana jest przez pedagoga, wypowiadana z zaangażowaniem i pasją, oraz chęcią niesienia pomocy tym, którzy są krzywdzeni.

Zawarta w niej wiedza, zarówno, gdy chodzi o teorię jak i wskazywane osiągalne działania praktyczne, może być stanowczo {pomocn|przydatn)a zarówno dla tych, którzy osobiście doświadczyli mobbingu jak i tym, którzy w takich sytuacjach niosą pomoc.

(...) Z recenzji prof. Nadzw. Dr hab. Mariusza Cichosza (...) Kwestie podjęte w publikacji są bardzo ważne i ciągle aktualne. Słusznie zauważa we "Wstępie" do recenzowanej pracy jej Autorka: "(...) mobbing, to nowe i bardzo niebezpieczne zjawisko.

Coraz więcej osób zgłaszających się po pomoc do Stowarzyszenia Antymobbingowego (...) to ludzie, którzy mają problemy z komunikacją interpersonalną (...) nie potrafią (...) rozwiązać (...) konfliktu (...)".(...) Autorka trafnie zauważa, że czytelnik aktywnie zaangażowany w taki czy inny rodzaj udzielanej pomocy pragnie poprawić swe działania i poszerzyć zasób wiedzy na ten temat oraz wykorzysta te książkę w sposób zgodny ze swoimi potrzebami.

Można mieć nadzieję, że czytelnik wybierze i dopasuje do własnej sytuacji warte w tej książce pomysły i propozycje (...). Z recenzji prof. Zw. Dr hab. Ryszarda Parzęckiego

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.