Menu

Na prosty rozum. Szkice eseistyczne

Cechy produktu

  • ISBN 9788378590194 
  • Autor Stanisław Turowski 
  • Wydawnictwo E-bookowo 
  • Ilość stron 112 
  • Rok wydania 2012 
  • Tematyka literatura faktu 

Opis

Drogi Czytelniku,
masz przed sobą moją kolejną, skromną książkę zatytułowaną Na prosty rozum (szkice eseistyczne). Pozycja mieści kilkadziesiąt niedużych różności pisarskich, na ogół są to szkice esejów (może raczej materiał do szkiców) o tematyce społecznej, edukacyjno-kulturalnej. Rzecz pozostała przygotowana modnie, czyli oszczędnie. Zresztą – kto się zamartwia płodami pseudoliterata z Polski gminnej. Za niedoskonałości tekstu przepraszam. Były tu od początku wkalkulowane. Mam jednak nadzieję, iż podstawowy cel – zrozumiały przekaz treści – udało się zrealizować. Nie szukam, za wszelką cenę, satysfakcji w przekonaniu Cię do moich racji. Chciałbym je „mieć”, ale…

Dlaczego owe myśli spisałem? Sam sobie, drogi Czytelniku, na to pytanie odpowiesz. Z całą pewnością nie pozostaniesz obojętny. Zapraszam do lektury i refleksji.

Stanisław Turowski: z zawodu nauczyciel; pozaprofesjonalnie – społecznik, publicysta. Literacko debiutował opowiadaniem Przepych w „Nadodrzu” (1974). Autor około trzech tysięcy najróżniejszych materiałów prasowych. Ma w dorobku książki: Głową w mur (1994), Gubinianie. 21 genialnych (1995), Listy do młodego dyrektora (1997),Belferska miłość (1998), Parszywy los (1999), Adres pana Boga (2002), Bez retuszu (2005), Gubinianie 775 (2010), Notatki z kraju szczęśliwości (2010).


gratisowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.