Menu

Niebezpieczeństwa onanizmu

Cechy produktu

  • ISBN 9788374531610 
  • Autor Jacques Louis Doussin-Dubreuil 
  • Wydawnictwo Słowo/obraz terytoria 
  • Ilość stron 102 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Niebezpieczeństwa onanizmu Jacques’a Louisa Doussina-Dubreuila to – jak sam tytuł wskazuje – zatrważająca opowieść o destrukcyjnych skutkach nałogu, który od niepamiętnych czasów wyniszcza nasze społeczeństwa. Praca wydana po raz pierwszy w 1825 roku przytacza liczne świadectwa spisane poprzez nadobnych młodzieńców, którzy powierzają uczonemu doktorowi sekretne szczegóły swoich niecnych praktyk, a także przerażające spustoszenia, jakie zwyczaj ten poczynił w ich życiu psychicznym i fizycznym.

Powołując się na najuczeńszych mężów, od starożytnych po współczesnych, autor wyjaśnia, jak namierzać onanistów, jak czuwać nad ich cnotą i jakie kuracje im aplikować. Opowiada też, jak wielką pomocą służy w tych zabiegach religia. Nade wszystko zaś przytacza niezliczone przykłady straszliwych dolegliwości, jakie wynikają z nałogu masturbacji – nałogu wiodącego wprost ku śmierci.


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.