Menu

O Bogu, który był - Mieszko Ciesielski (PDF)

Cechy produktu

  • ISBN 9788373838208 
  • Autor Mieszko Ciesielski 
  • Wydawnictwo Scholar 
  • Ilość stron 260 
  • Rok wydania 2016 

Opis

W trzech głównych częściach prezentowanej pracy Mieszko Ciesielski podejmuje ważne zagadnienia teologiczne związane z pozornie paradoksalnym łączeniem postawy ateistycznej i teistycznej, będącym jednocześnie propozycją alternatywy dla dominującej dychotomii wiary i niewiary w Boga. Najwięcej miejsca poświęca tzw. Teizmowi umiarkowanemu, jak określa wypracowane stanowisko, które ma przezwyciężać wzrastający w ostatnim czasie radykalizm tradycyjnego teizmu i światopoglądu ateistycznego; na jego rzecz pokazuje oryginalny dowód z miłosierdzia na obecne nieistnienie Boga. W ramach prezentujenego stanowiska rozważa w dodatku problematykę samounicestwienia się Boga – w filozofii antycznej i chrześcijańskiej i, dzięki nowej interpretacji, dostrzeganą w samej Ewangelii. Teizm umiarkowany zostaje na dodatek odniesiony do współczesnych wydarzeń religijnych w ramach teologii znaków bożych. Całość stanowi wyjątkowo niebanalne i prekursorskie studium filozoficzno-teologiczne.
Mieszko Ciesielski – filozof, adiunkt w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie. W kręgu jego zainteresowań badawczych znajduje się metodologia nauk humanistycznych, filozofia i teoria społeczna. Opublikował m.in.: Zagadnienie ograniczeń racjonalnego modelu działań ludzkich. Próba ujęcia działania nawykowo-racjonalnego, Poznań 2012.

Podtytuł: Nowa interpretacja Jezusa nauki o Bogu
ISBN: 9788373838208
Kod paskowy: 9788373838208
Autorzy: Ciesielski Mieszko
Wydanie: 1
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 20012
liczba tomów: 1
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 260
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.2x21.0cm
Głębokość (mm): 15
Waga: 0.325
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.