Menu

Od upadku do sukcesu. Jak porażkę przekuć w złoto - ebook

Opis

Życie często daje kopniaka w tyłek. Ale wszystko zależy od tego, czy ten kopniak cię powali, czy popchnie do przodu.

Bywają chwile, gdy czujemy, iż spotykają nas same porażki. W drodze do pracy wdeptujesz w psią kupę, spóźniasz się na autobus, szef akurat tego dnia przyszedł wcześniej, a pendrive z najważniejszą w twoim życiu prezentacją został na stole w kuchni. Trudno wtedy uwierzyć, iż nie ma tego złego – nic, tylko strzelić sobie w łeb. Możesz jednak sprawić, żeby przeciwności losu stały się doświadczeniem, które poprowadzi cię do wygranej. Nie mamy kontroli nad wszystkim, co nas spotka, lecz możemy nauczyć się generować z przeszkód trampolinę do sukcesu. Dość zrzędzenia i szukania wymówek dla swoich błędów. Naucz się rozpoznawać konkretne sygnały ostrzegawcze i spójrz na swoje porażki jak na najcenniejsze doświadczenie, które doprowadzi cię na podium. Zaprawiony w bojach długa na nim zostaniesz.

***

Unikanie przeszkód i osiąganie sukcesów wiążą się z zaakceptowaniem faktu, iż każdy z nas kieruje własnym życiem. Ta teoria nie należy do nowych i nie wszyscy się z nią zgadzają, ale pozwól, iż pokażę ci kilka przykładów. Gdy twierdzę, że wszystko jest skutkiem twoich działań, chodzi mi o to, iż każdy twój ruch wpływa na ogólną sytuację.

Jeśli we wnętrzu nocy wejdziesz do pubu w podejrzanej dzielnicy, zbliżysz się do czterech należycie zbudowanych, ogolonych na łyso, wytatuowanych po samą twarz kolesi, którzy piją piwo od szesnastej, i powiesz, iż w życiu nie widziałeś nic bardziej szkaradnego, niewątpliwie zrozumiesz, dlaczego właśnie leżysz w szpitalu.

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.