Menu

Ostatnia powieść Marcela

Cechy produktu

  • ISBN 9788380320765 
  • Autor Katarzyna Tubylewicz 
  • Wydawnictwo Wielka Litera 
  • Ilość stron 288 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Pisarz w kryzysie, piękność z prowincji i … zupełnie nie to, czego się spodziewasz Poznają się w pociągu relacji Kraków-Warszawa. On 50-letni autor bestsellerowych kryminałów, skłócony z rodziną i pozbawiony złudzeń kobieciarz przeżywający kryzys twórczy.

Wraca właśnie ze spotkania autorskiego, na które przyszło osiem osób. Ma za sobą trzy nieudane małżeństwa i klika udanych powieści, ale wciąż nie potrafi ułożyć sobie życia. Hanna zwraca jego uwagę niezwykłą urodą i urzekającą nieśmiałością.

Ucieka do stolicy z podkrakowskiego drobnego miasteczka, gdzie większość problemów rozwiązuje się przy pomocy modlitwy albo alkoholu. On widzi w niej szansę na kolejny romans, a ona wyłącznie pozornie chce nieskomplikowanej przepustki do lepszego świata.

To, co z pozoru wygląda jak zapowiedź banalnej historii miłosnej okazuje się prowadzić do nieoczekiwanego finału. Tubylewicz stworzyła prawdziwy portret wiecznego Piotrusia mężczyzny. Jednak to kobiety grają tu pierwsze skrzypce, na niepokojącą nutę.

Grażyna Plebanek Przewrotna i wciągająca lektura. Andrzej Saramonowicz Mądra, przejmująca i dowcipna powieść o schematach relacji międzyludzkich i o sile wrażliwości, która pozwala je przełamać. I co najważniejsze - kobiety mają tu naprawdę sprawczą i twórczą moc!

Agnieszka Glińska Romantyczne, środowiskowe i pisarskie sekrety pokazują swoje drugie dno. Zaskakujące i nieoczywiste. Agata Tuszyńska

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.