Menu

Pies. historia gatunku - marta paszkiewicz

Cechy produktu

  • ISBN 9788381196857 
  • Autor Marta Paszkiewicz 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 106 
  • Rok wydania 2020 

Opis

Kto to jest pies? Skąd pochodzi? Jak powstały rasy? Jakie znaczenie miał pies w starożytnych Chinach, Indiach, Egipcie, Grecji, Rzymie i innych krajach? Historyczne tajemnice świata psów, które żyły na przełomie tysięcy lat.

Wokół gatunku psa krąży sporo legend związanych z konkretnymi obszarami kuli ziemskiej jak dodatkowo z określonymi rasami. Książka opisuje rasy starożytne, a także te, które wyginęły. Ciekawostką są psie zawody realizowane poprzez niemało tysięcy lat.

Okazuje się bowiem, że człowiek wykorzystywał Canis familiaris do bardzo wielu prac, a także do własnych zachcianek. Niektóre z tych zawodów wpłynęły niezwykle silnie jednocześnie na wygląd jak i charakter danej rasy.

Weźmy do ręki wehikuł czasu i przenieśmy się w miejsca i momenty, które ukształtowały nasze psy takimi, jakim są dziś. Porównajmy czy ludzie XXI wieku traktują psa z taką miłością i godnością, jak na to zasługuje nasz najkorzystniejszy przyjaciel.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.