Menu

Po pierwsze: Zysk - Mike Michalowicz (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380873636 
  • Autor Mike Michalowicz 
  • Wydawnictwo MT Biznes 
  • Ilość stron 264 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Wyobraź sobie, że to nie ty służysz swojej firmie, ale ona służy tobie. Wyobraź sobie, iż na kolejnej inwestycji wreszcie zarobisz. Wyobraź sobie, że możesz sobie tę rentowność zagwarantować.
To wszystko jest realne, a osiągnięcie takiego stanu rzeczy jest łatwiejsze, niżeli mogłoby ci się wydawać. Mike Michalowicz, autor nieprzemijalnych bestsellerów The Pumpkin Plan, Start-up bez pieniędzy oraz Surge, opracował nieszablonowy system zarządzania przepływami środków pieniężnych, dzięki któremu dziesiątki niedużych firm wyrwały się ze spirali śmierci i prędko osiągnęły rentowność. Dzisiaj możesz to zrobić i ty dzięki zaktualizowanemu i zwiększonemu wydaniu tej książki.
Michalowicz szczerze i w niebanalny sposób tłumaczy, dlaczego konwencjonalna reguła znana z rachunkowości, czyli przychody – koszty = zysk, jest sprzeczna z naturą ludzkich zachowań. Przekonuje, że wzór ten należy zaliczyć do mitów – że wpędza nas on w spiralę rozszerzania sprzedaży i jednoczesnego obniżania rentowności.
Ludzie, dla których zysk ma znaczenie drugorzędne, a najważniejszy jest wzrost, najczęściej szybko bankrutują. W niniejszej książce przedstawione zostało behawioralne podejście do księgowości, które przejawia się w przekształceniu powyższego wzoru do postaci: przychody – zysk = koszty. Jak wszyscy wiemy, jedną z najskuteczniejszych strategii tracenia na wadze jest ograniczanie spożywanych porcji poprzez używanie mniejszych talerzy. Na podobnej zasadzie Michalowicz demonstruje, w jaki sposób najpierw osiągnąć zysk, a na wydatki przeznaczyć tylko tyle pieniędzy, ile zostanie. Ta jedna zmiana sprawia, że twoja firma momentalnie przekształci się z potwora przejadającego pieniądze w maszynkę do ich zarabiania.
Z tej książki dowiesz się dodatkowo, dlaczego:
• przestrzeganie sformułowanych tu czterech zasad ułatwia rachunkowość i upraszcza prowadzenie rentownej działalności biznesowej, a wszystko wyłącznie dzięki analizie wyciągów bankowych,
• osiąganie w pierwszej kolejności zysku sprzyja oszczędności, a także inspiruje do tworzenia innowacji zdolnych odmieniać całe branże,
• niepokaźna, lecz regularnie rentowna firma może być warta znacznie więcej marka pokaźna, która ma problemy z utrzymaniem się na powierzchni,
• producenta wcześnie osiągające trwałą rentowność posiadają większe szanse na długoterminowy, dynamiczny wzrost.
Dzięki dziesiątkom analiz przypadków, szczegółowym poradom oraz standardowemu dla niego poczuciu humoru Michalowicz może pomóc ci już na za każdym razem odmienić kondycję finansową twojej firmy.
***
Mike Michalowicz założył i sprzedał dwie marki warte dużo milionów dolarów. Jest współzałożycielem Profit First Organization, stowarzyszenia zrzeszającego księgowych i trenerów, którzy nauczają metody Profit First.
Były felietonista „The Wall Street Journal", a obecnie rozchwytywany prelegent. Swoją wiedzą o biznesie i przedsiębiorczości dzielił się z innymi na takich imprezach jak TEDx, creativeLIVE czy INCmty. Jest autorem książek The Pumpkin Plan, Start-up bez pieniędzy, a także Surge. Publikował też swoje felietony na łamach „Entrepreneur", „Open Forum" i „Harvard Business Review".

Podtytuł: Zmień swoją organizację w sprawną maszynę do zarabiania pieniędzy
Tytuł oryginału: PROFIT FIRST TRANSFORM YOUR BUSINESS FROM A CASH-EATING MONSTER TO A MONEY-MAKING MACHINE
ISBN: 9788380873636
Kod paskowy: 9788380873636
Autorzy: Michalowicz Mike
Tłumaczenie: Sałbut Bartosz
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 30294
liczba stron: 264
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.1
Format: 13.8x21.7
Głębokość (mm): 22
Waga: 0.43
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.