Menu

Projekt Orli Dom. Tom II - Andrzej-Ludwik Włoszczyński

Cechy produktu

  • ISBN 9788378597650 
  • Autor Włoszczyński Andrzej-Ludwik 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo e-bookowo 
  • Ilość stron 153 
  • Rok wydania 2016 

Opis

"Drogi Czytelniku, trafia oto do Twoich dłoni drugi tom „projektu Orli Dom". Być może to, co w nim przeczytasz i zobaczysz wyda Ci się zaskakujące, może kontrowersyjne. Pamiętaj jednak o celu, jaki sobie postawiłem w pierwszym tomie „projektu Orli Dom" (e-book).

W niniejszej książce rozwijam koncepcję i wchodzę na pole minowe – herb / orzeł, jako oznakowanie urzędów centralnych. W niniejszej książce wyszukasz Drogi Czytelniku kompozycję z kolejnych 2 tomów dokumentacji, a także materiały dodatkowe, powstałe na potrzeby tej książki.

W części II Godło wojewody (I częścią jest e-book „projekt Orli Dom") prezentujem koncepcję godeł dla szczebla wojewódzkiego administracji rządowej. W części III Godło ministra, wchodzę w problematykę identyfikacji wizualnej struktury rządowej.

Nie minę się z prawdą jeśli powiem, iż „projekt Orli Dom" jest jedynym takim opracowaniem w Polsce, nie tylko demonstrującym stan obecny, lecz i prezentującym rozwiązania, to fakt. Nie są to oczywiście rozwiązania kompleksowe, mnóstwo tematów pominąłem, bowiem pomimo zajmowania się tym projektem od 2006, nie do wszystkich zastosowań mam szerszy dostęp.

Z drugiej strony, nie ma zapotrzebowania zajmowania się zbyt szczegółowo wszystkimi detalami. Tym bardziej, iż jest to projekt koncepcyjny, bez ambicji do kompleksowego i szczegółowego ujęcia problemu w każdym calu.

Nie mam także możliwości stworzenia pełnego audytu wykorzystania godła / herbu, z uwzględnieniem wszystkich pól eksploatacji. Staram się jednak ten stan obecny w miarę możliwości przedstawić w dość długiej, bo 10 letniej, cezurze czasowej.

Drogi Czytelniku, czytając tę książkę miej proszę także na uwadze, że w roku 2017 przypada 90 rocznica wprowadzenia herbu Orła Białego, projektu profesora Zygmunta Kamińskiego, jako godła państwowego Rzeczypospolitej Polskiej.

A jak jest zobaczysz sam. Może najwyższy czas unormować jego formę i posługiwanie się nim, dla dobra wizerunku państwa."

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.