Menu

Prymityw. Epopeja narodowa

Cechy produktu

  • ISBN 9788380322431 
  • Autor Marcin Kołodziejczyk 
  • Wydawnictwo Wielka Litera 
  • Ilość stron 496 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Na miłość boską, nie chcesz czytać tej powieści! Jeżeli jesteś w drodze do dyskontu. Albo do popularnej galerii. Jeżeli pijesz piwo do biesiadnej tv. Albo wino przy muzyce konwencjonalnej. Jeżeli nie starcza ci do pierwszego.

Albo kupujesz świeże auto. Jeżeli jesteś prawdziwym Polakiem albo polactwem pogardzasz. Nie czuj się bezpieczny. I trzymaj się z dala od tej książki. Zaraza. Hańba. Zaprzaństwo. Wraża propaganda za judaszowe metaliczniki.

Choć niektórzy twierdzą, iż to nowa epopeja pisana ku pokrzepieniu serc - nie wierz! Bądź czujny, wróg czuwa wszędzie. Rewelacyjnie czarne zwierciadło przechadzające się nie tyle gościńcem, co podrzędnymi ulicami polskiego miasta - oto powieść Marcina Kołodziejczyka.

Pierwsza taka. Przełomowa, waląca prawdą po oczach jak mityczny Edek pięścią w ryj. Czy przetrwamy? Kołodziejczyk, autor kultowego tomu reportaży Dysforia. Przypadki mieszczan polskich, po raz pierwszy jako prozaik.

Pisze najszczególniej. "Bombaj czasami wprowadzał się piciem w taką pozaumysłowość, że za zrobienie dziecka piętnastolatce ze swego plemienia, oraz za przymuszanie jej do innych czynności w stanie oszołomienia, wytoczyli na niego sankcję z dwieście kaka z jedynką.

Czyli nagłe nieszczęście." "Wyczuwało się podskórnie, iż wpierw nastąpi u nas powstanie zbrojne przeciw, a później się ustali przeciw czemu."

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.