Menu

Przemiany przestrzeni miejskiej Belfastu

Cechy produktu

  • ISBN 9788373837737 
  • Autor Szczecińska-Musielak Ewa 
  • Wydawnictwo SCHOLAR 
  • Ilość stron 222 
  • Rok wydania 2015 

Opis

unikatowa w polskim dyskursie naukowym socjologiczna i antropologiczna analiza społecznych skutków konfliktu etnicznego, poprzez dziesięciolecia nękającego Irlandię Północną. To także książka o budowaniu społeczeństwa postkonfliktowego, nowego ładu społecznego, ujętego z perspektywy zmian w przestrzeni miejskiej stolicy, Belfastu.

rewelacyjna książka Ewy Szczecińskiej-Musielak ma szansę trafić do szerokiego grona czytelników, a nie tylko do wąskiej grupy specjalistów. Napisana jest błyskotliwym i przejrzystym językiem, stroniącym od sformułowań hermetycznych. Mieści dużo danych, podanych w dostępny sposób, mimo że analizy mają charakter profesjonalny i zawierają odwołania do ogromnej literatury przedmiotu. Książka popularyzuje socjologiczną wiedzę o trudnej problematyce północnoirlandzkiego konfliktu i sposobach przetwarzania go w harmonijne współżycie społeczności różnorodnej pod wieloma względami.
Z recenzji wydawniczej prof. Dr hab. Ewy Nowickiej

Ewa Szczecińska-Musielak – socjolog i antropolog, jej zainteresowania naukowe od lat koncentrują się na szeroko rozumianej problematyce etnicznej, bardzo na procesach kreowania tożsamości etnicznej, współczesnych sposobach jej „stosowania", wreszcie na konfliktach etnicznych.

Podtytuł: pomiędzy konfliktem etnicznym a procesem pokojowym
ISBN: 9788373837737
Kod paskowy: 9788373837737
Autorzy: Szczecińska-Musielak Ewa
Wydanie: 1
Rok wydania: 2015
Kod wydawcy: 20012
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 222
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.8x21.0cm
Głębokość (mm): 10
Waga: 0.295
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.