Menu

Przez czerwony wir

Cechy produktu

  • ISBN 9788379002245 
  • Autor Piotr Kościński 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 23 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Piotr Kościński – analityk ds. Międzynarodowych, dziennikarz specjalizujący się w sprawach byłych republik ZSRR. Autor dwóch powieści historyczno-sensacyjnych: „przez czerwoną granicę”, „przez czerwony step” i licznych tłumaczeń powieści i opowiadań.

"poprzez czerwony wir" to historia, w której Sowieci zlikwidowali polską autonomię na Ukrainie, Radziecką Marchlewszczyznę. Tysiące Polaków deportowali do Kazachstanu. Nasz bohater, Franciszek Cybulski, uciekł w 1936 r. Do Polski, ale i tam w 1939 r. Ścigają go Sowieci. Z bezpiecznego, jak się wydawało, Wołynia ucieka – inaczej aniżeli ogromny tłum uciekinierów – z rodziną na zachód, do Warszawy. A tam, w mieście okupowanym poprzez Niemców, przekonuje się, że rodząca się, podziemna armia musi walczyć nie z jednym, najistotniej widocznym okupantem, a z dwoma. Celem i Niemców i Sowietów jest zniszczenie Polski i Polaków.


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.