Menu

Przygoda Dorotki i pszczółki Bzum-Bzum

Cechy produktu

  • ISBN 9788362808175 
  • Autor Mirosław Souczek 
  • Wydawnictwo Artemis 

Opis

Drodzy Rodzice,

pokazujemy Wam pierwszą z linii bajek edukacyjnych dla Waszych pociech. Opowiada ona o historii pewnej znajomości - znikomej dziewczynki Dorotki i pszczółki Bzum-Bzum.

Dzieci i większość dorosłych, panicznie boi się pszczół. Lęk przed użądleniem sprawia,nieraz zachowujemy się wobec nich zadziornie – machamy rękami starając się je odgonić, wykonujemy gwałtowne ruchy, uciekamy, staramy się je zabić. Z naszego punktu widzenia są to ruchy obronne. Ale z punktu widzenia pszczół nasze działania mogą, i pewnie są odbierane, jako zagrożenie ich życia. I właśnie wtedy żądlą, w obronie własnego życia. Najgorsze jest to, iż zachowujemy się tak w obecności naszych pociech, a dla nich jesteśmy przecież najważniejszym wzorcem do naśladowania. A przecież pszczoły to takie pożyteczne, pracowite i mądre owady.

Mamy nadzieję, iż jeśli my i nasze dzieci poznamy trochę lepiej ich życie i pracę, nasze zachowanie i stosunek do tych owadów ulegną zmianie. Tak mnóstwo im przecież zawdzięczamy. O tym właśnie jest nasza bajka.


gratisowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.