Menu

Quo vadis - Henryk Sienkiewicz (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377918555 
  • Autor Henryk Sienkiewicz 
  • Wydawnictwo Siedmioróg 

Opis

Słodkie nieznaczne zwierzątka są linią książeczek dla najmłodszych sympatyków korzystnej literatury i efektownych ilustracji. Każda książeczka jest bajkową opowieścią o innym zwierzątku: Nineczce Biedroneczce, Kamilku Motylku, Juleczce Mróweczce, Maruszce Muszce, Jadwisi Żółwisi, Leszku Weszku, Lucynce Świetlince, korzystnółce Pszczółce, Felku Trzmielku i Toniku Pasikoniku. Charyzmatyczni bohaterowie opowieści zamieszkują te same ogrodowe strony i idealnie się znają. Każda opowieść znamionuje się interesującą, nieraz wzruszającą fabułą i głębokim moralnym przesłaniem. Książeczki są bogato ilustrowane niepowtarzalnymi, pełnymi wdzięku obrazkami.
seria Słodkie znikome zwierzątka powstała we Francji (tytuł oryginału Drôles de petites betes). Jest wydawana od 1994 roku przez sławnego wydawcę Gallimarda, który opublikował do dnia dzisiejszego sześćdziesiąt tytułów.. Linia jest tłumaczona na sporo języków. Jednocześnie we Francji, jak i w Anglii, Stanach Zjednoczonych i w wielu innych krajach bije rekordy sprzedawalności. Ogromny sukces Słodkich niedużych zwierzątek nakłonił wydawcę francuskiego do stworzenia całej gamy produktów towarzyszących. We Francji, w Ameryce i wielu innych krajach istnieją dziesiątki książeczek aktywizujących, gier planszowych, gier komputerowych, zabawek, a nawet talerzy i ubrań z bohaterami opowieści. Istnieją także telewizyjne filmy animowane, kręcona jest także wysokonakładowa produkcja kinowa, która będzie miała premierę we Francji 16 grudnia bieżącego roku.
Autorem książeczek o niewielkich zwierzątkach jest wybitny francuski pisarz, poeta i ilustrator książek dziecięcych Antoon Krings. Książeczki są tłumaczone na język polski poprzez Tamarę Michałowską, autorkę wielu modnych książek dla dzieci, pomiędzy innymi Bajek rozśmieszajek, przepięknych bajek dla kochanych dzieci czy Skarbnicy polskich bajek, baśni i legend.
Jadwisia Żółwisia uprawia ze stoickim spokojem sztukę ogrodniczą. W nieprzystępnym zadaniu, jakim jest dbanie o właściwy rozwój warzyw, Żółwisi pomaga Pan Dynia, strach na wróble. Pewnego ranka wschodzące słońce odsłania przed nią ogród w opłakanym stanie. Zjedzone sałaty, utarte marchewki, rozdeptane pomidory. Zupełna dewastacja! A po Panu Dyni ani widu, ani słychu. Czy to on jest winowajcą?

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.