Menu

Raspberry Pi Zero W. Kontrolery, czujniki, sterowniki i... - ebook

Opis

Raspberry Pi Zero W potrafi komunikować się z komputerem, ma zastosowane moduły Wi-Fi i Bluetooth Low Energy (BLE), posiada także złącza służące do przyłączania zewnętrznych części elektronicznych. Może posłużyć do budowy najprzeróżniejszych robotów, sterowników, czujników czy interfejsów do komunikacji z innymi urządzeniami. Przy tym wszystkim jest minimalne, tanie i energooszczędne. Na dodatek praca z Raspberry Pi to idealny i niezwykle przyjemny sposób nauki podstaw elektroniki, informatyki czy programowania.

Dzięki tej małej książeczce błyskawicznie zaczniesz realizować własne projekty z zastosowaniem Raspberry Pi Zero W. Najpierw przygotujesz się do pracy, a następnie nauczysz się sterować pracą diod LED, i to jednocześnie z poziomu wiersza poleceń, jak i programu napisanego w Pythonie. Wykonasz monitor stanu środowiska wyposażony w sterownik, dzięki któremu realne będzie utrzymywanie temperatury w domu na żądanym poziomie - naturalnie z zastosowaniem klimatyzatora lub wentylatora. Ostatnim projektem przedstawionym w książce jest bransoletka - pasek z diod LED, który nadzoruje wybrane serwisy internetowe i powiadamia o interesujących wydarzeniach. To, jak wykorzystasz wiedzę z tej książki, zależy wyłącznie od Twojej wyobraźni!

Najważniejsze zagadnienia:

  • przygotowanie środowiska i konfiguracja płytki
  • praca z diodami LED i czujnikami temperatury
  • aplikacje współpracujące z Twitterem
  • projekty zastosowań przenośnych
Raspberry Pi: śladowe wymagania, sporo znakomitych zastosowań!...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.