Menu

Rola sołtysów we współczesnych społecznościach wiejskich

Cechy produktu

  • ISBN 9788373836143 
  • Autor Ilona Matysiak 
  • Wydawnictwo Scholar 
  • Ilość stron 240 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Autorka podejmuje problematykę roli sołtysów i sołtysek we współczesnych środowiskach wiejskich. Książka gromadzi analizę mechanizmów obejmowania tej funkcji, działań i sieci współpracy sołtysów i sołtysek oraz oczekiwań społecznych wysuwanych wobec nich przez innych aktorów lokalnych. Kim są współczesne sołtyski i sołtysi i jakie przyjmują strategie działania? Jakie są przyczyny i konsekwencje widocznego wzrostu liczby pań wśród ogółu sołtysów w Polsce w ostatnich dekadach?
Książka została oparta na zróżnicowanym, jakościowym i ilościowym materiale empirycznym, skatalogowanym przez Autorkę. Teorie kapitału społecznego i rekrutacji politycznej stanowią ramy prezentowanych tu analiz szeroko ujętych procesów przemian, jakim podlegają wzory współpracy, a także role społeczne kobiet i mężczyzn w polskich środowiskach wiejskich.

Książka zapełnia wyraźną lukę w wiedzy o polskiej wsi, o społeczeństwie obywatelskim w Polsce i samorządności lokalnej na tym szczeblu.
dr hab. Jerzy Bartkowski, prof. UW

Zwracam uwagę na benedyktyński wkład pracy autorki w zgromadzenie tak bogatego i zróżnicowanego materiału empirycznego.
prof. Zw. Dr hab. Janina Sawicka

ISBN: 9788373836143
Kod paskowy: 9788373836143
Autorzy: Matysiak Ilona
Kod wydawcy: 20012
Miejscowość: Warszawa
Oprawa: Miękka
Format: 23.5x16.4
Języki: polski

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.