Menu

Rozplatając warkocz Papuszy - Leszek Mieszczak

Cechy produktu

  • ISBN 9788392517818 
  • Autor Leszek Mieszczak 
  • Wydawnictwo E-bookowo 
  • Ilość stron 199 
  • Rok wydania 2014 
  • Tematyka literatura piękna, klasyczna i poezja, powieści i opowiadania 

Opis

Jedno życie to za mało, aby zrozumieć wszystko, co czują nasze zmysły, chyba iż potrafimy żyć sporo razy. Z całą pewnością czyni tak pisarz, który niczym Stwórca buduje świeże życia, wrzucając w swoje słowa impuls energii potrzebnej do samodzielnego istnienia, dotąd martwych chwil, zastygłych w świecie jego wyobraźni, a ograniczonych jednym materialnym bytem. Jako autor, próbuję wyrwać się z ograniczających mnie ram i zrzucam jarzmo nadane przez Boga, uwalniając bohatera powieści z więzienia wiary, wymuszającej zapomnienie. Wolny wyrusza na poszukiwanie żyć, mogących dać mu odpowiedź na mnóstwo nurtujących go pytań, które wplotły się w jego żywot, od poczęcia do ostatniego tchnienia.

Jedne narodziny i jedna śmierć, i wszystko, co się pomiędzy nimi zawarło, to za niedużo, by oddać światu całe otrzymane dobro, którym rozporządza według własnej woli, niejednokrotnie rozmieniając je na małoznaczące chwile, ulegające zatraceniu, jakby stawały się zupełnie nieważne, aczkolwiek ważne były. Czy w tej wędrówce znajdzie swoje miejsce i swój czas? A może swoją wiarę w człowieka i Boga? Czy bohater wzniesie się ponad wrodzone przemijanie?

Leszek Mieszczak - jestem z natury poetą. Spotkanie ze słowem rozpocząłem czterdzieści lat temu, lecz niedawno zdecydowałem się na publikacje swoich utworów.

2008 – Zbór wierszy pt. W drodze do słowa (Wydawnictwo Ad Oculos)

2009 – Powieść pt. Reguła (Wydawnictwo Poligraf)

2010 – Zbór wierszy pt. Nielogiczne słowa (Wydawnictwo Radwan)

2010 – Antologia poezji pt. Bilans otwarty (Wydawnictwa Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego)

Obie napisane powieści, Reguła i Rozplatając warkocz Papuszy, to ciepłe, pełne życia historie, które miały miejsce w obecnych czasach, a inspiracją do ich napisania, stały się wydarzenia z początków stulecia dwudziestego wieku, pierwszej i drugiej wojny światowej.


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.