Menu

rzepak - chwasty, choroby, szkodniki, niedobory

Cechy produktu
  • ISBN 9788395087608 
  • Autor Marek Mrówczyński 
  • Wydawnictwo Agro 
  • Ilość stron 144 
  • Rok wydania 2018 
Opis

Rzepak ozimy to roślina, która najdłużej znajduje się na polu spośród wszystkich upraw rolniczych. Z tego powodu jest narażona na atak ze strony agrofagów już od wczesnej jesieni aż do zbioru. Jest on uszkadzany, porażany i zasiedlany poprzez około 100 różnych agrofagów, które przy braku właściwej ochrony powodują szerokie straty ekonomiczne, a choćby całkowitą likwidację plantacji.

Dlatego Agro Wydawnictwo we współpracy z COBORU, Instytutem Ochrony Roślin i Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu opracowało pierwszy taki atlas poświęcony rzepakowi. Został on wydany pod redakcją prof.

producent Mrówczyńskiego. Zawarliśmy w nim najważniejsze dane, które dotyczą poprawnej identyfikacji agrofagów. W atlasie zamieściliśmy syntetyczne opisy agrofagów, informację o ich rozwoju, występowaniu, destrukcyjności, progach destrukcyjności, monitoringu, terminach zabiegów ochronnych, integrowanych metodach ochronnych z uwzględnieniem najważniejszych substancji czynnych.

Oprócz agrofagów opisaliśmy także objawy niedoboru komponentów pokarmowych, na wystąpienie których narażony jest rzepak. Przedstawiamy jeszcze sposoby i techniki prowadzenia monitoringu plantacji na obecność agrofagów i niedoborów pokarmowych.

Publikacja jest obejmuje kompleksowo problemy dotyczące rzepaku ozimego i mieści zdjęcia, które pomogą w identyfikowaniu szkodników, chwastów, chorób, a także niedoborów pokarmowych.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.