Menu

Samotność w Sieci

Cechy produktu

  • ISBN 9788380321823 
  • Autor Janusz Leon Wiśniewski 
  • Wydawnictwo Wielka Litera 
  • Ilość stron 424 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Książka, która stała się fenomenem. Najbardziej poruszająca powieść o miłości. Przypadkowe spotkanie w wirtualnej rzeczywistości staje się początkiem wszystkiego. Ona i on – oboje dźwigają bagaż przeszłości, złych decyzji, zmęczenia życiem.

I nagle uświadamiają sobie, iż wcale nie musi tak być. Podmiana maili i długie rozmowy są jak przebudzenie. Odkrywają siebie nawzajem, a im głębiej się poznają, tym bardziej czują, jak podobne są ich uczucia.

Internetowa przestrzeń, która ich dzieli, daje im poczucie bezpieczeństwa. Mogą odkryć prawdę o sobie. Jej nieudane małżeństwo, jego samotność, ich wspólna potrzeba bliskości. Lecz miłości nie wystarczą wyłącznie słowa.

Czy można bezkarnie zjednoczyć dwie dusze i dwa ciała także w rzeczywistości? Dla jednych ta książka stała się kultowa, dla innych kultowe stało się jej krytykowanie, dla jeszcze innych stała się duchowym przewodnikiem.

Dyskutowano o niej na seminariach polonistów na uniwersytetach, pisano o niej prace maturalne, odwoływano z jej powodu śluby, nakręcono film na jej podstawie, uczono się z niej genetyki, sprawdzano czy Einsteinowi naprawdę wykradziono mózg po śmierci.

I pisano mi o tym. Ponad 8 500 kobiet i panów z całego świata zechciało podarować mi swój czas i napisać do mnie o tym, dlaczego ta książka jest dla nich ważna, dlaczego nią gardzą, dlaczego czytają ją piąty raz albo dlaczego przy niej płaczą, śmieją się, upijają się albo są podnieceni.

Janusz Leon Wiśniewski Janusz Leon Wiśniewski z wykształcenia jest rybakiem dalekomorskim, magistrem fizyki, doktorem informatyki, doktorem habilitowanym chemii. Jest jeszcze jednym z najpopularniejszych współczesnych pisarzy polskich.

Jego debiutancka powieść S@motność w Sieci stała się bestsellerem w Polsce i w Rosji oraz pozostała sfilmowana. Jego książki przetłumaczono na 18 języków, m.in. Chiński i wietnamski. W swym dorobku ma powieści Bikini, Na fejsie z moim synem, Miłość i inne dysonanse, Grand, zbiory opowiadań Łóżko, Kulminacje, zbiory felietonów oraz bajkę dla dzieci.

UWAGA! To wydanie zawiera po raz pierwszy opublikowane fragmenty kontynuacji "Samotności w sieci"!

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.