Menu

Seryjni mordercy - suma wszystkich lęków - Urszula Szczęch (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381191654 
  • Autor Urszula Szczęch 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 130 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Kuba Rozpruwacz, Ted Bundy, wampir z Bytowa – co łączy te postaci? Każdy z nich był seryjnym mordercą. Jakie były motywy ich zbrodni? Co siedziało w głowie tych panów podczas popełniania tak okrutnego czynu? Czy przyczyna tkwi w chorobie psychicznej, czy może był to akt realizowany w pełni świadomie?

Problem seryjnych zabójców istnieje od zawsze i budzi mnóstwo pytań. Kontrowersyjną kwestią jest również system kar – są zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy skazywania na śmierć.

Książka „Seryjni mordercy – suma wszystkich lęków” stara się odpowiedzieć na część tych pytań, jednak podczas wywodu rodzą się kolejne. Autorka zarysowuje realne profile złoczyńców, bazuje na rzetelnych przykładach, bada przyczyny zjawiska w oparciu o wywiady. Seryjne zabójstwa nasuwają sporo pytań, na które w większości nie ma prawidłowej odpowiedzi. Poruszają wyraźną kwestię moralności: odpłacić mordercom tym samym, skazując ich na karę śmierci, czy również pozwolić im żyć z piętnem zbrodni, które popełnili?

To książka, która częściowo stara się odpowiedzieć na postawione pytania i zgłębić przyczyny takiego zachowania. Próbuje wyjaśnić tę kwestię nie tylko od strony psychologicznej, lecz także prawnej i kryminalistycznej.


gratisowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.