Menu

Skarb w Srebrnym Jeziorze

Cechy produktu

  • ISBN 9788377919040 
  • Autor Karol May 
  • Wydawnictwo Siedmioróg 
  • Ilość stron 757 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Skarb w srebrnym Jeziorze jest jedną z najmocniej pasjonujących powieści przygodowych niemieckiego pisarza Karola Maya, należącą do kanonu światowej literatury westernu. Jej akcja rozgrywa się na Dzikim Zachodzie.

Banda przestępców samozwańczego pułkownika Brinkleya, zwanego Czerwonym Cornelem, i jego siejących postrach towarzyszy, trafia na trop legendarnego metalicznego Jeziora i ukrytego w nim skarbu. Bandyci ścigani są przez grupę obrońców prawa wspieraną przez wodza Apaczów Winnetou i jego białego przyjaciela Old Shatterhanda.

Pełna zaskakujących zwrotów akcja komplikuje się, kiedy do pościgu dołączają się wojownicy z kilku indiańskich plemion, z jednej strony Osedżowie zaatakowani poprzez przestępców, a z drugiej Utahowie i Timbabaczowie zainteresowani skarbem.

Porywająca opowieść, rozbudzające wyobraźnię sceny, pozytywne atrybuty głównych bohaterów i głębokie przesłanie moralne składają się na niegasnącą popularność powieści. Lektura dla klasy VI

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.