Menu

soja i inne rośliny strączkowe - bobik, groch, łubin

Cechy produktu
  • ISBN 9788396517203 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Agro Wydawnictwo Sp. z o.o. 
  • Rok wydania 2022 
Opis

Zmiany klimatu, a co z tego wynika coraz częstsze okresy suszy powodują,większą uwagę powinniśmy zwrócić na glebę. Dbałość o glebę to dostarczanie materii organicznej i korzystny płodozmian. Perfekcyjnie wpisują się w to rośliny strączkowe. Dzięki cechom poszczególnych gatunków, a także mnogości odmian, uprawę strączkowych możemy wprowadzić do każdego gospodarstwa. Jednak by osiągnąć sukces w uprawie roślin strączkowych konieczna jest wiedza dotycząca wymagań gatunku, agrotechniki czy agrofagów, jakie występują w uprawie strączkowych.

Przygotowaliśmy dla Państwa kompendium wiedzy na temat uprawy soi i innych gatunków. W publikacji Soja i inne strączkowe znajdują się dane na temat wymagań pokarmowych i stanowiskowych gatunków tj. Soja, łubiny, groch i bobik. Zawarte zostały dane dotyczące z zasady występujących agrofagów wraz z programami ochrony. Każdy z firma wie także, jak ważny jest dobór odmian. Pomocne będą informacje dotyczące odmian zarejestrowanych w Krajowym rejestrze, wyniki PDO i nowości odmianowe w ofercie firm hodowlanych. Zysk z uprawy to w dodatku możliwość sprzedaży, dlatego w publikacji zebrane zostały podmioty skupujące. Wreszcie doświadczenie innych rolników, umożliwia poznanie technologii i sposobu myślenia. Dlatego odwiedziliśmy przeróżne gospodarstwa w całym kraju żeby zebrać wiedzę z pola.

Publikacja Soja i inne strączkowe to poradnik uprawy roślin strączkowych, który mieści wiedzę od planowania, przez zakładanie plantacji, aż po ochronę i zbiór, jak ponadto wykorzystanie nasion.

Opinie - 0 opinii + Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.