Menu

Stany małżeńskie i pośrednie

Cechy produktu

  • ISBN 9788380322660 
  • Autor Dorota Kassjanowicz 
  • Wydawnictwo Wielka Litera 
  • Ilość stron 480 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Ta powieść jest jak dobra przyjaciółka – rozumie, pociesza, dodaje otuchy. Weronika po urodzeniu synów nie ma już dawnego ciała, za to stała się wcieleniem wielofunkcyjności. W ferworze rutynowych obowiązków i wobec wiecznej nieobecności męża w domu już zapomniała, iż jest kobietą.

Przyjaciółki Weroniki na dodatek nie posiadają łatwo. Dla Agaty, nauczycielki matematyki, praca w szkole jest niezaprzeczalnie poniżej ambicji. Chciałaby coś w swoim życiu zmienić,za każdym razem kończy się jedynie na chęciach...

Jowita na co dzień jest stylistką-wizażystka, lecz tak naprawdę marzy o wystawach swych grafik w galeriach całego świata.najszczególniej o poprawieniu relacji z nastoletnią, zbuntowaną córką. Na szczęście może liczyć na zakochanego w niej Szweda, Erlinga.

Jeżeli wyłącznie uda mu się wreszcie wrócić z obserwacji żubrów w Białowieży... Izka, wiolonczelistka, gra w orkiestrze w filharmonii, natomiast na jej nerwach gra – oczywiście pragnąca jedynie jej dobra – matka, która czeka na zięcia.

Ale nie tak prosto go znaleźć, gdy ciągle dopada cię synestezja, więc widzisz słowa i ludzi w różnych kolorach. Czy ktoś zrozumie i wreszcie pokocha niecodzienną przypadłość Izki? Czy pozornie monotonne życie czterech przyjaciółek nagle zmieni się w komedię romantyczną? Jej scenariusz nie ominie nikogo: rozwódek, singielek, kochanek, nadopiekuńczych matek dorosłych córek ani samotnych mam nastolatek.

Nadchodzi czas pokaźnej zmiany. Wyłącznie kto się na nią odważy? Pogodna, mądra i ciepła opowieść o niepokaźnych cudach codzienności. I o tym, że zmiany przychodzą wyłącznie wtedy, kiedy naprawdę jesteśmy na nie gotowi.

Polecam! Magdalena Witkiewicz

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.