Menu

Strategia błękitnego oceanu. Początek - W. Chan Kim, Renee Mauborgne (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380873506 
  • Autor Renee Mauborgne|Kim W Chan 
  • Wydawnictwo MT Biznes 
  • Ilość stron 250 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Zbiór najkorzystniejszych artykułów autorstwa W. Chan Kima i Renée Mauborgne poświęconych strategii błękitnego oceanu.
szczególnie ważna książka zatytułowana Strategia błękitnego oceanu została wydana w 44 językach i sprzedała się na całym świecie w ponad 3,6 miliona egzemplarzy. Spora część wniosków, które W. Chan Kim i Renée Mauborgne formułowali na temat tworzenia nowych przestrzeni rynkowych, ukazywała się pierwotnie w postaci artykułów w „Harvard Business Review". Niniejsza książka mieści w jednym miejscu najkorzystniejsze z tych publikacji.
Kolejne artykuły pozwalają krok po kroku prześledzić proces tworzenia „błękitnych oceanów", czyli przestrzeni rynkowych umożliwiających luźne działanie w warunkach braku konkurencji. Kim i Mauborgne proponują narzędzia, dzięki którym można tę przestrzeń zagospodarowywać, a które ostatecznie stały się fundamentem modelu strategicznego błękitnego oceanu (należą do nich krzywa wartości, kanwy strategii, masowy korytarz cenowy i przewodnik po modelach biznesowych). Niniejszy zbiór gromadzi również najnowszy artykuł autorów, zatytułowany Pułapki czerwonego oceanu.
jednocześnie czytelnikom zaznajomionym z założeniami strategii błękitnego oceanu, jak i tym, którzy ich nie znają, ta książka pozwala w nowym świetle przeanalizować ten jakże ważny model – i pomaga wcielić go w życie w solidnych warunkach organizacyjnych.
***
Żadna inna książka dotycząca planowania biznesowego nie odniosła w ostatnich latach tak wielkiego sukcesu, jak Strategia błękitnego oceanu.
„The Economist"
***
W. Chan Kim i Renée Mauborgne wykładają na INSEAD i wspólnie kierują INSEAD Blue Ocean Strategy Institute. Napisali razem Strategię błękitnego oceanu, zaliczaną do najważniejszych i najmocniej wpływowych książek o strategii, jakie kiedykolwiek powstały. Kim i Mauborgne znajdują się na 3. Pozycji listy guru zarządzania na świecie według Thinkers50, są też laureatami licznych światowych nagród. Współpracują ze Światowym Forum Gospodarczym.
Więcej danych na temat autorów i ich pracy można znaleźć na stronie blueoceanstrategy.com.

Tytuł oryginału: Blue Ocean Strategy Reader: The iconic articles aby bestselling authors W. Chan Kim and Renée Mauborg
ISBN: 9788380873506
Kod paskowy: 9788380873506
Autorzy: Kim W. Chan, Mauborgne Renee
Tłumaczenie: Sałbut Bartosz
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 30294
ilość stron: 250
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.1
Format: 13.8x21.5
Głębokość (mm): 16
Waga: 0.42
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.