Menu

Świat przeżywany w socjologii - Sławomir Mandes

Cechy produktu

  • ISBN 9788323520214 
  • Autor Sławomir Mandes 
  • Wydawnictwo Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego 
  • Ilość stron 313 
  • Rok wydania 2012 

Opis

Monografia poświęcona pojęciu świata przeżywanego w socjologii, które zostało wprowadzone do języka nauk społecznych poprzez Alfreda Schutza. Próba dotarcia do genezy pojęcia, analiza badań prowadzonych przy jego zastosowaniu, ocena przyszłych perspektyw badawczych.

""Po pierwsze, autor rekonstruuje genezę pojęcia świata przeżywanego i jego wprowadzenie do języka nauk społecznych, które dokonało się typowo za sprawą Alfreda Schutza. Po drugie, autor przygląda się uważnie, jak to nazywa, naukowym programom badawczym, nawiązującym do koncepcji świata przeżywanego. Po trzecie, tym zabiegom analitycznym towarzyszy refleksja metodologiczna, odwołująca się idei programów badawczych Imre Lakatosa. Innymi słowy, w toku analizy autor wprowadza kolejne warianty oglądów: począwszy od stricte rekonstrukcyjnego, a skończywszy na refleksji metateoretycznej, żeby lepiej i skrupulatniej prześledzić socjologiczny potencjał tkwiący w koncepcji świata przeżywanego.""Z recenzji Aleksandra Manterysa

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.