Menu

Trzeba długo iść, żeby dojść do siebie - Annabelle Copenhay (PDF)

Cechy produktu

  • ISBN 9788379007820 
  • Autor Annabelle Copenhay 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 162 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Zamożna, wykształcona rodzina, gwarantująca dzieciom optymalne warunki do nauki i poznawania świata. Pozornie obraz rodziny Doroty nie budzi żadnych zastrzeżeń, bo w takich domach TO się nie zdarza... Może, dlatego rodzicom-lekarzom tak trudno było dopuścić do siebie myśl, że ich córka cierpi na poważne zaburzenia odżywiania. Jednak nieprzystępne relacje z rodzicami i najbliższymi, brak zrozumienia i akceptacji z ich strony, a także powracające winy z przeszłości urosły do rangi problemów nie do pokonania. Nadużywanie środków odurzających, samouszkodzenie i próby samobójcze są przejawem nienawiści do własnego ciała i sposobem oderwaniem się od kłopotów.

Zagubiona dziewczyna nie radziła sobie z szantażem emocjonalnym oraz życiem pod presją innych. Chora początkowo zajada swoje problemy,w konsekwencji pozbyć się ich - zwymiotować i znowu nic nie czuć. Dziewczyna uważała, iż choroba to wszystko co ma, w momencie, kiedy ją straci nie będzie miała już nic. Obsesyjnie skoncentrowana na własnym ciele nie jest w stanie poradzić sobie i stworzyć normalnego związku z mężczyzną.

Czy Dorota zrozumie dlaczego zachorowała, stanie się bardziej wyrozumiała dla samej siebie i drugiego człowieka, czy w końcu wyciągnie trafne wnioski z bolesnej lekcji życia? Przeczytajcie, ponieważ przedstawiona w książce historia życia młodej dziewczyny jest autentyczną i niezwykle wartościową publikacją, która może pomóc osobom bliskim, chorym i specjalistom lepiej zrozumieć problem anoreksji i bulimii.


gratisowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.