Menu

trzej muszkieterowie tom i

Cechy produktu

  • ISBN 9788379007165 
  • Autor Aleksander Dumas 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 282 
  • Rok wydania 2016 

Opis

"

Trzej muszkieterowie tom I Aleksandra Dumasa - to powieść, w której akcja rozgrywa się głównie we Francji, w latach 1625-1665. Treścią są przygody czterech przyjaciół muszkieterów gwardii królewskiej: Atosa, Portosa, Aramisa i d'Artagnana.

Obok wątków fikcyjnych mamy tu też ukazane wydarzenia historyczne za czasów panowania Ludwika XIII, regencji Anny Austriaczki i kardynała Mazarina oraz pierwszych lat panowania Ludwika XIV. Inspiracją dla stworzenia tego procesu były pamiętniki królewskiego muszkietera gaskońskiego pochodzenia – Charlesa de Batz de Castelmore d'Artagnan.

W przedmowie do Trzech muszkieterów Dumas przyznaje, że czerpał z tych pamiętników. Prócz tego jednak twierdzi, że rzekomo korzystał dodatkowo z przypadkowo znalezionych w antykwariacie Pamiętników hrabiego de La Fere, co jest nieprawdą, jednak pamiętać należy, że taki sposób działania jak wymyślanie rzekomego pierwowzoru dla swoich dzieł, był w dobie romantyzmu szczególnie modny. Autor chciał w ten sposób przekonać czytelników, że jego bohaterowie są postaciami autentycznymi, a ich przygody są prawdziwe.

Według niektórych źródeł Dumas napisał też krótkie dzieła o tytułach ""Śmierć Aramisa"" oraz ""Syn Portosa"", które nawiązują do jego trylogii o muszkieterach, jednak dzieła te nigdy nie pozostały opublikowane w Polsce. Powstała także powieść D'Artagnan inspirowana kolekcją, której jej autorem jest Henry Bedford-Jones, choć książka jest publikowana pod nazwiskiem Dumasa.

"


bezpłatny fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.