Menu

W cieniu olbrzyma

Cechy produktu

  • ISBN 9788393399666 
  • Autor Kaleta Jolanta Maria 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 176 
  • Rok wydania 2012 

Opis

Powieść sensacyjna z wątkiem miłosnym w tle."W cieniu Olbrzyma" jest kolejną powieścią Jolanty Marii Kalety. W tym roku autorka wydała także powieść sensacyjną zatytułowaną „kolekcja Hankego". Olbrzym (w języku niemieckim Riese) to kryptonim największego projektu górniczo–budowlanego realizowanego poprzez III Rzeszę w latach 1943 – 1945 w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. Jednocześnie jedna z największych zagadek II wojny światowej. Naziści, zanim opuścili te tereny, wejścia do poziemnej budowli wysadzili w powietrze, co produktywnie uniemożliwiło precyzyjne ich zbadanie. Przeznaczenie kompleksu do dziś nie zostało jednoznacznie wyjaśnione, co rozpala wyobraźnię poszukiwaczy przygód i eksploratorów. Powieść „W cieniu Olbrzyma" opowiada historię młodej kobiety, która w 1946 roku zamieszkała w Jedlinie Zdroju i wbrew swej woli została wciągnięta w wir wydarzeń związanych z nazistowskim projektem. Jej życiu zagroziło śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy będzie potrafiła rozwiązać zagadkę, kto jest jej wrogiem? Czy wynajdzie wyjście z pułapki, w której się znalazła? „…Biegła bezszelestnie na bosych stopach, ile miała tchu w piersi i zobaczyła go w następnym korytarzu. Strzeliła, ale zdążył zrobić unik. Drugi strzał i pudło. Trzeci strzał. Rzuciło nim o ścianę, ale nie upadł. Chwycił się za ramię i pobiegł dalej. Wpadła zadyszana do głównej hali. Była pusta. Musiał się gdzieś schować. Zaskoczyło ją, iż nie strzelał. Chyba nie miał przy sobie broni, bo inaczej już dawno aby ją zastrzelił. Czuła jego występowanie poprzez skórę. Ostrożnie i pomału obchodziła wokół całą halę. Przystanęła, bo miała wrażenie, iż słyszy jakieś kroki. Nagle podłoga pod nią zaczęła się zapadać. Zjeżdżała na dół jak swego typu windą. Kiedy zatrzymała się, usłyszała jego głos na górze, wprost nad sobą - To już koniec Antonino! Za chwilę wylecisz w powietrze i spotkasz się ze swym tatusiem – zaśmiał się szyderczo. - Pokaż się, tchórzu! – krzyknęła…"
Tytuł W cieniu olbrzyma Autor Jolanta Maria Kaleta Język polski Wydawnictwo Psychoskok ISBN 978-83-933996-6-6 Rok wydania 2012 Konin liczba stron 176 Format mobi, pdf, epub

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.