Menu

W co wierzą dorośli? z cyklu: Frania chce wiedzieć

Cechy produktu

  • ISBN 9788378591498 
  • Autor Anna Kapczyńska 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo e-bookowo 
  • Rok wydania 2013 
  • Tematyka religijne 

Opis

Ośmioletnia Frania lubi bawić się w detektywa i badać skomplikowany świat dorosłych. Zauważa pewnego dnia, iż jej bliscy nie są zgodni w jednej sprawie - chodzenia do kościoła. Postanowiła przeprowadzić wywiad z każdym, kto będzie miał coś niebanalnego do powiedzenia. Jej rodzina jest nietypowa - mama i tata mieszkają osobno, posiadają dwie oddzielne rodziny, dziadkowie są konserwatywni, jedna ciocia zwiedza świat, a druga mieszka w Londynie. Ponieważ każdy z dorosłych mówi coś innego, Frania ma ciężki orzech do zgryzienia.

W co wierzą dorośli? to książka promująca tolerancję religijną, w której w przystępny sposób z perspektywy dziecka pokazane są zróżnicowane światy i zróżnicowane poglądy dorosłych. Główne przesłanie jest takie, że każdy ma prawo do swego zdania, swego sposobu na życie i swych wyborów. Książka ma na celu otworzyć dzieci na wszelkie inności. Biorąc pod uwagę, jak mnóstwo wojen wybucha na tle religijnym, rozsądne wydaje się pokazywanie dzieciom od najmłodszych lat, że inności nie należy się bać, ani nią gardzić, bo każdy człowiek jest inny.

Anna Kapczyńska - poznaniANKA od urodzenia, JeżycjANKA z wyboru. Miłośniczka absurdu. Mama ośmioletniej Zuzanny. Autorka sztuki pt. Strzelić Focha wystawianej na deskach Teatru MplusM, w której odgrywa drugoplanową rolę. Pisze bloga Grube Nici promującego cuda wychodzące spod dłoni i maszyny zdolnej manualnie koleżanki. Inicjatorka i współzałożycielka kameralnego klubu dla pań „Sąsiadki”, który zawiera się na ulicy Zacisze, na poznańskich Jeżycach.


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.