Menu

Wespazjan. Kat Rzymu.

Cechy produktu

  • ISBN 9788378181132 
  • Autor Robert Fabbri 
  • Wydawnictwo Rebis 
  • Ilość stron 404 

Opis

Tracja, 30 r. Choćby na obrzeżach rzymskiego świata Wespazjanowi nie udaje się ukryć przed burzliwą polityką pogrążonego w kryzysie cesarstwa. Na polecenie swoich patronów ma wykonać niezwykłe zadanie: potajemnie wydostać starego wroga z fortecy obleganej poprzez rzymski legion. Nad imperium niczym miecz Damoklesa wisi wojna domowa, a zeznania człowieka, którego rozkazano mu pojmać, mogłyby doprowadzić do upadku znienawidzonego powszechnie Sejana. Dowódca gwardii pretoriańskiej zaś marzy już jedynie o cesarskim tytule.

Misja jest śmiertelnie niebezpieczna – Wespazjan będzie musiał sobie poradzić z zasadzką w zaśnieżonych górach, z piratami na pełnym morzu i z otaczającymi go zewsząd szpiegami Sejana. Największe niebezpieczeństwo czai się jednak w przegniłym sercu imperium – na koszmarnym dworze cesarza Tyberiusza, rozpustnego, trawionego paranoją szaleńca...

„Druga część nie tylko dorównuje perfekcyjnemu pierwszemu tomowi,nawet go przewyższa. Od pierwszych stron wciąga nas skrytobójczo podstępny świat rzymskiej polityki. Cóż, poprawnie napisane, panie Fabbri, niech Pan nie każe nam czekać zbyt długo na ciąg dalszy!"

bookgeeks.co.uk

„Zainteresowanie autora starożytnym Rzymem korzystnie oddaje równocześnie jakość literacka, jakprecyzyjnie zbadane historyczne tło fabuły. Bohaterowie wypadają wyjątkowo przekonująco, a śmiertelnie niebezpieczne realia rzymskiej polityki ukazane są z ogromną pieczołowitością".

Mike Ashworth, historicalnovelsociety.org

Robert Fabbri urodził się w Genewie, w 1961 roku. Przez sporo lat pracował w przemyśle filmowym i telewizyjnym na stanowisku asystenta reżysera przy tego typu produkcjach, jak Hornblower, Czas patriotów czy Hellraiser. Wespazjan. Trybun Rzymu to jego powieściowy debiut, porównywany z powieściami takich mistrzów historycznej prozy, jak wydawani poprzez REBIS Iggulden, Sidebottom, Stack oraz Scarrow czy Kane.

cykl powieściowy o Wespazjanie ma liczyć siedem części. Planowane są także uzupełniające tomy, skupiające się na przyjacielu Wespazjana, Magnusie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.